Опубликовано вчера

Specialist, Serviciul securitate informațională, Direcția administrare riscuri

Основная информация

Зарплата:
Договорная
Вид занятости:
Full-time
Образование:
Высшее
Oпыт:
Entry-Level (< 2 лет)
Город:
Кишинёв

Описание вакансии

Deții abilități analitice, ești responsabil, orientat spre rezultat, cu spirit de echipă?

Candidează pentru postul de specialist, Serviciul securitate informațională, Direcția administrare riscuri

Vei fi responsabil de:

  • Implementarea și menținerea măsurilor de securitate pentru protecția datelor și a informațiilor cu caracter sensibil;
  • Monitorizarea și analiza constantă a sistemelor informatice pentru identificarea potențialelor amenințări cibernetice;
  • Investigarea incidentelor de securitate informațională și raportarea acestora conform procedurilor interne;
  • Conlucrarea cu subdiviziunile băncii în vederea asigurării conformității de securitate informațională cu standardele și reglementările legale naționale;
  • Participarea la proiecte de securitate cibernetică și la sesiuni de formare pentru actualizarea cunoștințelor în domeniul securității informaționale.

Este necesar să ai:

  • Studii superioare în domeniul tehnologiilor informaționale și/sau a securității TI;
  • Experiența de minim de 2 ani pe un post similar va constitui avantaj;
  • Abilități excelente de analiză și investigare a cazurilor legate de securitatea informațională;
  • Certificările relevante în domeniul securității cibernetice sau a securității informaționale vor constitui un avantaj;
  • Calități personale: comunicabilitate, corectitudine, integritate.

Oferim:

  • Cursuri gratuite de formare și dezvoltare profesională;
  • Ajutor material pentru evenimente speciale;
  • Prima de performantă;
  • Pauză dulce cu ceai si biscuiți;
  • Echipă dinamică si ambițioasă.

Persoanele interesate de postul menționat sunt invitate să transmită CV-ul la e-mail: hr@fincombank.com, indicând funcția pentru care aplică.

О компании

Отзывы о компании

Оцените компанию:
5 star star star star star 1 отзыв
Lilia Balcanu
5 star star star star star
02 Апреля 2023
Balcanu Lilia
0

Контакты

Эл. почта:
Веб-сайт:
Социальные сети:

Похожие вакансии

Вы все еще ищете работу или ищете сотрудников для своего бизнеса?