Опубликовано вчера

Profesor de programare

Компания подтверждена
Вакансия прошла проверку
Отправить резюме

Основная информация

Зарплата:
Договорная
Вид занятости:
Part-time
Образование:
Профессионально-техническое, Высшее
Oпыт:
Без опыта, Entry-Level (< 2 лет)
Город:
Бельцы, Кагул, Кишинёв, Унгены, Хынчешты

Описание вакансии

Pentru proiectul nostru, căutăm profesori de programare pentru copii. Avem nevoie de oameni motivați, deschiși la tot ce este nou și gata să-și investească timpul și energia în dezvoltarea studenților noștri.

În 2017 am înființat un startup în Moldova - o academie de IT pentru copii.

Cerințe pentru un candidat

  • Stăpânirea unuia sau mai multor instrumente:
  • Programare jocurilor : Scratch, ScratchJR, Blockly, Unity3D + C#, Java, Python pentru programare Minecraft
  • Dezvoltare aplicațiilor mobile: App Inventor, Phone Gap, Xamarin, Android studio, Xcode, Thunkable
  • Limbaje de programare: C/C++, Java, Swift sau Object-C, Python, PHP, JavaScript
  • Robotică: Little Bits, Makey Makey, Arduino etc
  • Dezvoltare web: HTML, CSS, JavaScript, Tilda, Wix, Wordpress) )
  • Bloguri video
  • Cunoștințe de animație: Adobe Animate
  • Editori grafici: Adobe Photoshop, Adobe Illustrator, Sketch
  • Metode de predare - noi vom preda.

Candidatul nostru ideal:

  • o persoana energică și activă, capabilă să se organizeze și să motiveze,interesată față de educația copiilor
  • știe să vorbească în fața unui public, nu se pierde în comunicarea cu copiii
  • cunoaște și iubește jocurile pe calculator
  • capabil să lucreze în echipă
  • urmează tendințele din IT și GameDev
  • are capacitatea de a lucra part-time

Ce oferim:

  • spațiu educațional confortabil sau lucru online
  • salariu depinde de volumul de muncă și de numărul de clase
  • program flexibil
  • lucrați într-o echipă de oameni tineri și ambițioși care își iubesc meseria

Cum ne găsești:

Scrie-ne pe email cu subiectul «Tech Trainer» la training.manager@impactacademies.com

 Trimite CV-ul tău cu 2-3 propoziții despre tine și de ce vrei să te alături

Преимущества

Кофе / чай / снеки

Тимбилдинги

Tренинги

Гибкий рабочий график

О компании

impact Academies&Camps – детская
IT-академия, где мы обучаем программированию детей от 5 до 17 лет.
Наша цель – помочь детям и подросткам стать не просто потребителями технологий, а их создателями, обучить их цифровой грамотности, информационным технологиям и soft-skills.

Фото и Видео

Отзывы о компании

Оцените компанию:
0 star star star star star 0 отзывов

Контакты

Адрес вакансии
Кишинёв, Ботаника, bd. Dacia 23
Телефон:
Эл. почта:
Веб-сайт:
Социальные сети:

Похожие вакансии в этой компании

Похожие вакансии

Вы все еще ищете работу или ищете сотрудников для своего бизнеса?