Недавно опубликовано

Angajarea unei echipe de audit, în perioada 11.12.2023 – 29.12.2023

Основная информация

Зарплата:
Договорная
Вид занятости:
Full-time
Образование:
Высшее
Oпыт:
Entry-Level (< 2 лет)
Город:
Кишинёв

Описание вакансии

Informații despre proiect
Poziția: Echipă de audit
Tipul contractului: prestări servicii
Perioada: [показать номер]11.12.2023 - [показать номер]29.12.2023

Scopul angajării echipei de audit

Scopul general: Angajarea echipei de audit pentru efectuarea verificării prin eșantion a
cheltuielilor declarate de partenerul de proiect (Ministerul Muncii și Protecției Sociale) în cadrul
PA9 People and skills (Danube Transnational Programme), pe baza facturilor sau documentelor
contabile de valoare probantă echivalentă, verificarea livrării produselor și serviciilor cofinanțate,
corectitudinea cheltuielilor declarate și conformitatea acestor cheltuieli în baza art. 125 alin. (4)
și (5) din Regulamentul UE nr.1303/2013, regulile de program și cu normele naționale relevante.
După finalizarea verificării cheltuielilor de către Auditor în eMS se va elibera Certificatul FLC
(este un document emis de echipa de audit care conține suma cheltuielilor validate pentru perioada
de raportare, prin emiterea acestui document, echipa de audit declară legalitatea și regularitatea
cheltuielilor conform normelor UE, programului și naționale)

Obiective specifice:

  • Verificarea prin eșantion a cheltuielilor declarate pe baza facturilor sau documentelor
    contabile de valoare probantă echivalentă;
  • Verificarea livrării produselor și serviciilor cofinanțate;
  • Corectitudinea cheltuielilor declarate conform art. 125 alin. (4) și (5) din Regulamentul UE
    nr.1303/2013;
  • Asigurarea conformității cheltuielilor cu normele naționale relevante.
  • Cerințe pentru echipa de audit

Experiență și competențe necesare:

  • Experiență în auditarea proiectelor finanțate de UE;
  • Cunoștințe despre Regulamentul UE nr.1303/2013 și regulile de program aferente;
  • Abilități solide în analiza documentelor contabile și a facturilor;
  • Experiență în evaluarea legalității și regularității cheltuielilor.

Compoziția echipei:

  • Auditor principal cu experiență în proiecte de finanțare europeană;
  • Specialist în auditul cheltuielilor și documentelor contabile;
  • Expert în regulamentele UE și normele naționale relevante.

Livrabile:
Certificatul FLC:

Eliberarea Certificatului FLC prin eMS (document care atestă legalitatea și regularitatea

Termenul de finalizare

Perioada de audit: [показать номер]11.12.2023 - [показать номер]29.12.2023

Data limită pentru eliberarea Certificatului FLC: [показать номер]30.12.2023

Contacte și informații adiționale
tel.: [показать номер]022 804 495
tel.: [показать номер]022 804 414
e-mail: alexandr.anghelcev@social.gov.md
e-mail: svetlana.mirca@social.gov.md

Depunerea dosarului:

  • Termenul limită de depunere a actelor este 7 decembrie 2023, inclusiv.

Dosarului complet va conține:

  • Curriculum Vitae al fiecărui membru al echipei de audit, evidențiind experiența relevantă în proiecte similare și certificările relevante.
  • Scrisoare de intenție, în care echipa de audit să evidențieze abordarea lor metodologică în contextul proiectului.
  • Referințe sau recomandări de la proiecte anterioare de audit în domeniul finanțărilor europene.
  • Dosarele complete (cu mențiunea – Echipa de audit) se vor depune personal sau prin

e-mail la Ministerul Muncii și Protecției Sociale (str. V. Alecsandri 1, et. 2, bir. 204),
e-mail: daniela.martin@social.gov.md și alexandr.anghelcev@social.gov.md.

Doar candidații selectați vor fi contactați și invitați la interviu.

Ключевые навыки
Analiza datelor Excel Limbi străine Finanțe Managementul proiectelor Creativitate Gândire critică Lucru în echipa Soluționarea problemelor Leadership Etica în muncă

Преимущества

Кофе / чай / снеки

Tренинги

Гибкий рабочий график

Дополнительные выходные

Вознаграждение за лояльность

О компании

Ministerul are misiunea de a analiza situația și problemele din domeniile de activitate gestionate, de a elabora politici publice eficiente în domeniile muncă, protecție socială, demografie, de a monitoriza calitatea politicilor şi actelor normative şi de a propune intervenții justificate ale statului care urmează să ofere soluții eficiente în domeniile de competenţă, asigurând cel mai bun raport dintre rezultatele scontate şi costurile preconizate.

Отзывы о компании

Оцените компанию:
0 star star star star star 0 отзывов

Контакты

Эл. почта:
Веб-сайт:
Социальные сети:

Похожие вакансии

Вы все еще ищете работу или ищете сотрудников для своего бизнеса?