Недавно опубликовано

Chimist principal

Основная информация

Зарплата:
от 10 000 MDL
Вид занятости:
Full-time
Образование:
Высшее
Oпыт:
Студенты, Entry-Level (< 2 лет)
Город:
За границей

Описание вакансии

Cerințe:

Cerințe minime obligatorii față de candidat:

  • cetățean al Republicii Moldova;
  • studii superioare și experiență în domeniul chimie;
  • minim 3 ani de experiență profesională în funcție;
  • nu are antecedente penale nestinse pentru infracțiuni săvrşite cu intenție;
  • posedă limba de stat;

Condiții de muncă: favorabile

Responsabilități:

  • Efectuarea încercărilor chimice, în conformitate cu procedurile standarde;
  • Operarea cu echipamentele de laborator (GC-MS, LC-MS, balanța analitică, centrifugă, etc.) și prelucrarea rezultatelor;
  • Dezvoltarea și validarea metodelor analitice;
  • Managementul întreținerii de rutină a echipamentelor;
  • Pregătirea standardelor și reactivelor chimice;
  • Studierea documentației normative;
Отправить резюме

О компании

Instițuție Publică din subordinea ANSA care prestează servicii de laborator.  Domeniile de competență ale Laboratorului sînt următoarele:
1) Verificarea și identificarea stării fitosanitare, protecției și nutriției plantelor, fertilității solului;
2) Verificarea a reziduurilor de pesticide în plante și produsele vegetale;
3) Verificarea calității materialului semincer și săditor, a calității produselor agroalimentare și a produselor
implicate în agricultura ecologică;
4) Acordarea serviciilor de testare privind inofensivitatea produselor din domeniile sale de competență;
5) Alte domenii atribuite prin actele normative, inclusiv actele fondatorului, în competența Laboratorului.

Posibilități de creștere și dezvoltare profesională.

Отзывы о компании

Оцените компанию:
0 star star star star star 0 отзывов

Контакты

Адрес вакансии
Кишинёв, Чеканы, str. Meșterul Manole, 4
Телефон:
Веб-сайт:

Похожие вакансии в этой компании

Похожие вакансии

Вы все еще ищете работу или ищете сотрудников для своего бизнеса?