Недавно опубликовано

Desenatori/Ingineri proiectanti/structuristi in constructii civile

Основная информация

Зарплата:
Договорная
Вид занятости:
Full-time
Образование:
Высшее
Oпыт:
Является преимуществом
Город:
Кишинёв

Описание вакансии

Angajam desenatori/ ingineri proiectanti/ structuristi in constructii civile si industriale.

Cerinte:

  •  Inginer proiectant/ structurist, absolvent(a) UTM specialitatea constructii si inginerie civila cu nota medie de absolvire >8 (cerinta obligatorie!!!);
  • Atent(a) la detalii si responsabil(a);
  • Experienta in calculul si proiectarea structurilor din otel si beton armat monolit - constituie un avantaj;
  • Cunoasterea softurilor de proiectare 3D: SCAD-Office/ Lira (sau analogic), Tekla Structures, Allplan - constituie un avantaj;
  • Prezenta fizica in oficiu Full-time (lucru este permanent si de echipa - lucru de la distanta si part-time nu se accepta!!!).

Responsabilitati:

  •  Determinarea sarcinilor/ actiunilor si schemei de calcul pentru diverse constructii si cladiri (ingineri proiectanti/ structuristi);
  • Modelarea structurilor de rezistenta 3D (ingineri proiectanti/ structuristi);
  • Calculul si dimensionarea elementelor portante (ingineri proiectanti/ structuristi);
  • Elaborarea documentatiei de proiect, plane si detalii de armare pentru constructii din beton armat, plane de montaj/desene de ansamblu si detalii piese taiate constructii metalice (ingineri proiectanti/ desenatori);
  • Supraveghere de autor si urmarirea obiectelor in lucru (ingineri proiectanti atestati);
  • Gasirea solutiilor si rezolvarea problemelor aparute pe santier (ingineri proiectanti atestati).

Asiguram:

  •  salariu decent (in functie de abilitati);
  • lucru stabil si perspectiva de crestere;
  • lectii/ training-uri/ cursuri de dezvoltare profesionala;
  • mediu confortabil de lucru si colectiv prietenos;
  • proiecte mari si ambitioase in R. Moldova, Romania si Franta.

Persoanele interesate sunt rugate sa expedieze CV-ul si portofoliul de proiecte (cu aportul personal la fiecare dintre ele) la adresa de e-mail: contact@structuraldesign.md">contact@structuraldesign.md

Contacte:
e-mail: contact@structuraldesign.md
mob.: +[показать номер]373-797-65-575
www.structuraldesign.md
www.facebook.com/structuraldesign.md
www.instagram.com/structuraldesign.md

Tagline: desenator inginer structurist inginer proiectant inginer constructor inginer constructii civile proiectant proiectant structuri de rezistenta Tekla Structures

Отправить резюме

О компании

Structural Design Group SRL - este o companie de proiectare, specializata in calculul/dimensionarea si proiectarea structurilor de rezistenta 3D (din elemente de otel si beton-armat) pentru diverse constructii si cladiri de destinatie civila si industriala (blocuri de locuit, cladiri administrative, depozite, angare, frigidere pentru pastrarea produselor agricole, constructii speciale precum parcuri de distractie, ziduri si pereti de sprijin, rezervoare, buncare, etc). Scopul nostru este de a ajuta clientii nostri in realizarea unor constructii durabile si sustenabile. Compania presteaza servicii atat in R. Moldova cat si in Europa.

Отзывы о компании

Оцените компанию:
0 star star star star star 0 отзывов

Контакты

Телефон:
Эл. почта:
Веб-сайт:
Социальные сети:

Похожие вакансии

Вы все еще ищете работу или ищете сотрудников для своего бизнеса?