Опубликовано вчера

Asistent medical

Основная информация

Зарплата:
Договорная
Вид занятости:
Full-time
Образование:
Профессионально-техническое
Oпыт:
Entry-Level (< 2 лет)
Город:
Кишинёв

Описание вакансии

Prima Clinică cu profil pediatric în Moldova angajează asistent medical

egim de muncă: full-time sau part-time

Responsabilități:

  • Exercită atribuțiile de serviciu conform fișei de post;
  • Asistă medicul în procesul de examinare a pacienților;
  • Acordă primul ajutor în situații de urgență și cheamă medicul;
  • Asigură completarea zilnică cu necesarul de medicamente și articole parafarmaceutice;
  • Efectuează injecții intravenos, intramuscular, teste de sensibilitate, administrează perfuzii;
  • Colectează sînge venos la copii de la 0 - 18 ani

Certințe față de candidat:

  • nivelul de studii - medii/superioare (de specialitate);
  • Cunoașterea limbilor română și rusă - nivel avansat;
  • abilități de comunicare efeicientă, negociere și mediere a conflictelor;
  • Cunoașterea PC utilizator la nivel avansat;
  • Experiența (în secții pediatrie) sau lucru cu copii - avantaj;
  • program de lucru full-time

Oferim:

  • angajare oficială în cîmpul muncii (pachet social integral);
  • salariu motivant și alte bonusuri;
  • prînz asigurat;
  • echipament individual de protecție;
  • lucrul într-o echipă tînără și dinamică;
  • dezvoltare personală și profesională

Persoanele interesate ne pot expedia CV-le pe adresa de e-mail hr@pediatrica.md

(vă rugăm indicați funcția pentru care aplicați)

О компании

Prima clinică cu profil pediatric din Moldova

Отзывы о компании

Оцените компанию:
0 star star star star star 0 отзывов

Контакты

Эл. почта:
Веб-сайт:

Похожие вакансии

Вы все еще ищете работу или ищете сотрудников для своего бизнеса?