Mai multe informații despre CV și posibilitatea de a contacta candidatul vor fi disponibile după înregistrare.
CV de la 30.07.2025

Manager Marketing

28 000 lei

Informații de bază

Nume, Prenume:
*disponibil în Premium de la 3 luni și VIP
Data nașterii:
24 Septembrie 1998 (26 ani)
Experiență:
Program de lucru:
Full-time
Oraș:
Chișinău
Număr de contact:
*disponibil în Premium de la 3 luni și VIP
E-mail:
*disponibil în Premium de la 3 luni și VIP
Rețele sociale:
*disponibil în Premium de la 3 luni și VIP

Domeniul de activitate

Marketing / Publicitate / E-Commerce

Despre mine

Specialist în comunicare și marketing cu o abordare orientată spre rezultate. Mă simt în elementul meu atunci când pot aduce claritate în comunicare, structură în procese și direcție în proiecte. Sunt în căutarea unui rol provocator care să valorifice expertiza în marketing digital și leadership pentru a genera un impact real asupra dezvoltării brandului.

Experiență

JustConsult

August 2024 - Prezent
Analist Publicitate

Responsabilități:

Am coordonat planuri lunare de conținut pentru 5 branduri, menținând consistența și crescând engagementul organic cu 30%.
Am optimizat bugetul de marketing cu 27% și menținut volumul de lead-uri constant în plină criză pe piața actelor românești.
Am îmbunătățit UX/UI design al site-ului pe baza analizei comportamentului utilizatorilor, generând o creștere a ratei de conversie cu peste 25% în 3 luni.
Am creat campanii offline, Google și Meta care au crescut interesul pentru serviciile companiei cu 18%, menținând poziția de lider pe nișă, într-un context legislativ incert.
Am inițiat, executat strategia și lansat proiectul JustGo, pentru serviciile conexe de transport oferite în cadrul companiei, și am atras peste 540 de noi clienți în primele 3 luni.
Am condus echipa creativă de marketing prin taskuri clare, feedback constructiv și organizare eficientă, crescând productivitatea cu 20%.
Am coordonat campanii de comunicare pentru promovarea evenimentelor umanitare, crescând vizibilitatea ONG-ului Europa TIME și atrăgând noi parteneri și susținători.
Academie vie

Februarie 2023 - Iulie 2024
(1 an 5 luni)
Specialist Marketing

Responsabilități:

Am dezvoltat materiale educaționale pentru cursuri aplicate în Instagram, AI, Copywriting, analiza concurenței și a publicului țintă.
Am conceput și automatizat procesul de creare a peste 3.500 de ebook-uri informative personalizate în mai puțin de 2 luni.
Am implementat campanii de email marketing bine segmentate, cu conținut personalizat, care au dus la o creștere a conversiilor cu 32% pentru cursurile academiei.
Am conceput formatul emisiunii Tandem, axat pe dinamica de cuplu, și l-am integrat în grila de conținut de pe canalul YouTube Vadim Cușnir. Proiectul a diversificat conținutul video și a atras un nou segment de audiență.
Darwin & Enter

Octombrie 2020 - Ianuarie 2023
(2 ani 3 luni)
SEO Copywriter

Responsabilități:

Am contribuit la creșterea conversiilor organice prin redactarea și traducerea de conținut SEO optimizat pentru paginile web, blog și resurse externe, adaptat nevoilor publicului și intenției de căutare.
Am susținut coerența și eficiența comunicării de brand prin colaborarea strânsă cu echipa în definirea și optimizarea planurilor de comunicare.
Am contribuit la creșterea conversiilor organice prin redactarea și traducerea de conținut SEO optimizat pentru paginile web, blog și resurse externe, adaptat nevoilor publicului și intenției de căutare.
Am susținut coerența și eficiența comunicării de brand prin colaborarea strânsă cu echipa în definirea și optimizarea planurilor de comunicare.

Studii (Superioare)

01.1970 - Prezent
SNSPA

Facultatea, specialitatea: Facultatea de Comunicare și Relații Publice, Master Publicitate

Oraș:

01.1970 - Prezent
Universitatea Ovidius din Constanța

Facultatea, specialitatea: Facultatea de Litere, Specializarea Jurnalism

Oraș:

Limbi străine

Rusa — Expert
Engleza — Expert
Româna — Nativ
Franceza — Mediu
Abilități cheie
Comunicare de Criză Planificare Editorială Branding Analiză Competitivă Strategie de Conținut UX/UI Feedback Social Media Management SEO Email Marketing Copywriting Google Ads Meta Ads Canva Notion Miro.

CV-uri similare

CV de la 26.03.2023
Vârsta:22 ani
Experiență: 2 ani 2 luni
Ultimul loc de muncă: SMM Manager
Mobilka , (2 ani 2 luni) Ianuarie 2021 - Martie 2023
Chișinău Full-time
CV de la 09.04.2025
Vârsta:26 ani
Experiență: 2 ani 11 luni
Ultimul loc de muncă: Таргетолог/ продавец
Самозанятый , (9 luni) Iunie 2024 - Martie 2025
Chișinău Full-time, Part-time
CV de la 27.03.2025
Vârsta:22 ani
Experiență: 3 ani
Ultimul loc de muncă: Specialist SMM/Content Manager/Casier
Kub.md , (11 luni) Februarie 2024 - Ianuarie 2025
Chișinău Full-time, Program flexibil
CV de la 18.06.2025
Vârsta:20 ani
Ultimul loc de muncă: Social Media Manager
Iulirad-M
Chișinău Part-time
CV de la 05.11.2024
Vârsta:26 ani
Experiență: 2 ani 4 luni
Ultimul loc de muncă: Content Manager
Acces Imobil , (2 ani 4 luni) Aprilie 2023 - Prezent
Criuleni Part-time, În ture, Sarcină unică, Program flexibil 15 000 lei
CV de la 10.06.2022
Vârsta:32 ani
Experiență: 9 ani 5 luni
Ultimul loc de muncă: Manager Vinzari KA(Supervisor)
Casa de Comert Vita , (3 ani 5 luni) Ianuarie 2019 - Iunie 2022
Chișinău Full-time 30 000 lei
CV de la 26.07.2023
Vârsta:23 ani
Experiență: 2 ani 2 luni
Ultimul loc de muncă: Team Supervisor
Roslin Solutions , (1 an 1 lună) Iulie 2022 - August 2023
Chișinău Full-time, Part-time