Publicat Recent

Receptioner(a) in centru de reparatie a telefoanelor si calculatoarelor

Informații de bază

Salariu:
Negociabil
Program de lucru:
Full-time
Experiență:
Fără Experiență, Entry-Level (< 2 ani), Mid-Level (2-5 ani)
Oraș:
Chișinău

Descrierea poziției vacante

Suntem în căutarea unei persoane dinamice și organizate, capabilă să preia responsabilitatea pentru coordonarea și gestionarea eficientă a fluxului de lucru în cadrul serviciului nostru tehnic pentru reparații de calculatoare și telefoane mobile. Dacă ești o persoană proactivă, orientată către clienți și dornică să gestioneze operațiunile zilnice, aceasta este o oportunitate excelentă pentru tine.

Responsabilități:

  • Primirea și predarea dispozitivelor în service: Gestionarea eficientă a procesului de primire și predare a calculatoarelor și telefoanelor mobile pentru reparații. Asigurarea unui proces de înregistrare precis și complet pentru fiecare dispozitiv.
  • Organizarea fluxului de lucru: Coordonarea muncii echipei de meșteri pentru a asigura o distribuție echitabilă și eficientă a sarcinilor de reparații. Supervizarea și urmărirea progresului reparațiilor în desfășurare pentru a asigura respectarea termenelor.
  • Comunicarea cu clienții: Furnizarea de actualizări și informații clienților privind stadiul reparațiilor. Răspuns rapid la întrebările și solicitările clienților pentru a asigura satisfacția acestora.
  • Organizarea biroului: Gestionarea documentelor și a sistemelor de înregistrare pentru a asigura o evidență precisă a tuturor reparațiilor. Menținerea curățeniei și a ordinii în spațiul de lucru.
  • Rezolvarea problemelor: Identificarea și soluționarea rapidă a oricăror probleme sau discrepanțe care pot apărea în procesul de reparație sau în interacțiunea cu clienții.

Cerințe:

  • Abilități excelente de comunicare și relaționare interpersonală.
  • Capacitatea de a lucra eficient într-un mediu dinamic și solicitant.
  • Abilități organizatorice remarcabile și atenție la detalii.
  • De dorit experiență anterioară în coordonarea sau gestionarea operațiunilor de service tehnic sau experiență similară în domeniu.
  • Cunoștințe în utilizarea computerului și a programelor de birou (Word, Excel, e-mail etc.).

Oferim:

  • Un mediu de lucru dinamic și plin de oportunități de dezvoltare profesională.
  • Pachet salarial competitiv și beneficii atractive.
  • Training și suport continuu pentru a-ți îmbunătăți abilitățile și cunoștințele.
  • Oportunitatea de a lucra într-o echipă prietenoasă și colaborativă, într-un domeniu tehnologic în continuă evoluție.

Dacă ești o persoană motivată, cu abilități de coordonare te rugăm să ne trimiți CV-ul tău actualizat și o scrisoare de intenție la adresa HR@optimus.md cu mențiunea "Receptie Service".

Așteptăm cu nerăbdare să facem cunoștință cu tine și să discutăm despre oportunitatea de a te alătura echipei noastre!

Despre companie

HR managerul companiei nu a reușit să completeze acest câmp, dar fii sigur, ei au o istorie super interesantă. Curând îi vom contacta și-i vom ruga să o adauge. Până atunci, vezi ofertele lor de angajare.

Recenziile companiei

Evaluează compania:
0 star star star star star 0 recenzii

Contacte