Publicat Ieri

Copywriter, Moldova

Informații de bază

Salariu:
Negociabil
Program de lucru:
Program flexibil
Experiență:
Entry-Level (< 2 ani)
Oraș:
Bălți, Chișinău, Orhei

Descrierea poziției vacante

Clientul nostru - unul dintre cele mai cunoscute proiecte de fitness pentru femei din mediul online românesc care inspiră și motivează mii de femei să-și atingă obiectivele de sănătate și fitness. Compania căută un specialist din moldova talentat și creativ pentru lansările școlii de fitness în mediul online pentru poziția de:

Copywriter (remote work) Chișinău

Responsabilități:

  • Scrierea mesajelor informaționale, de vânzare, captivante, de atragere în bot/e-mail;
  • Refacerea mesajelor deja folosite;
  • Scrierea de texte și mesaje de vânzare pentru creșterea vânzărilor adiționale;
  • Corectarea și scrierea textelor pentru transmiterea sensului și valorii cursului;
  • Scrierea de texte pentru postări și reels pe Instagram, în canalul Telegram (colaborare strânsă cu expertul);
  • Ajustarea și scrierea textelor pentru rețelele de sociale;
  • Scrierea de texte pentru prototipuri de pagini de vânzare eficiente.

Cerințe:

  • Experiență similară în lansări, social-media și lucru cu companiile de marketing;
  • Abilități de scriere a textelor de vânzare și de atragere;
  • Cunoașterea limbii române și a limbii ruse (nivel de comunicare);
  • Înțelegerea tendințelor în rețelele sociale și a proceselor pentru implementarea lor;
  • Cunoașterea specificului promovării a rețelele sociale;
  • Cunoașterea triggerelor și a structurii textelor de vânzare;
  • La trimiterea candidaturii, vă rugăm să includeți un link către portofoliu.

Beneficii:

  • Oportunitatea de a deveni parte a unui proiect internațional de succes;
  • Program de lucru flexibil;
  • Oportunitatea de a crește și a se dezvolta în domeniul de marketing;
  • Mediu plăcut de lucru într-o echipă prietenoasă și dinamică.
Abilități cheie
Etica în muncă Învățare continuă Comunicare Time Management Reziliență Lucru în echipa Gândire critică Creativitate Adaptabilitate Managementul proiectelor Copywriting Toleranță
Trimite CV

Beneficii

Remote job

Despre companie

DOPOMOGA GROUP este fondatorul industriei Resurselor Umane din Republica Moldova și Ucraina.
Din 1994, DOCPOMOGA GROUP a conectat companii respectate cu specialiști de valoare.

DOPOMOGA GROUP  în Republica Moldova funcționeaza din 2006 și are trei genuri principale de afaceri:

- General Recruiting;

- IT Recruiting;

- HR Consulting: HR administrare, Salarizare, Revezuire salarii, Outstaffing.

 Mai mult de 15 de ani de experiență in Republica Moldova, Compania a căpătat o vastă experienţă de prestare a serviciilor pentru companii din urmatoarele segmente: fabricare şi vânzare, FMCG, retail, bănci și servicii financiare, industria minieră şi metalurgie, asistenţă medicală şi farmaceutică, telecomunicaţii, inginerie mecanică, știință, sectorul petrolier, chimie și petrochimie, agricultură, asigurări, construcţii şi materiale de construcţii, comerţ şi logistică de transport, energetică.

"Cunoastem, că în prezent, HR Managerii funcționează sub presiune și schimbări pe piața muncii.
Scopul nostru este de a vă completa afacerea cu experiența și cunoștințele în recrutare, pentru a oferi la timp specialiști necesari."

Cu respect, DOPOMOGA GROUP

Recenziile companiei

Evaluează compania:
0 star star star star star 0 recenzii

Contacte