Publicat Ieri

Colaborator adaptare curs de citire pentru preșcolari

Informații de bază

Salariu:
Negociabil
Program de lucru:
Sarcină unică, Program flexibil
Experiență:
Mid-Level (2-5 ani), Senior-Level (> 5 ani), Management / Executiv
Oraș:
București, În străinătate, România

Descrierea poziției vacante

Postul este dedicat candidaților cu specializare în sfera educației, philologiei sau logopediei pentru adaptarea din limba rusă în limba română a unui curs pentru copii preșcolari și anume Curs de Citire, cunoscând și respectând toate normele de instruire la citire pentru copiii de vârstă preșcolară conform programului oficial de studii impus de Ministerul Învățământului.

Cerințe pentru candidați:

  • Cunoștințe avansate de limba rusă și limba română;
  • Studii superioare în domeniul pedagogiei;
  • Experiență practică în lucrul cu copiii, minim 2 ani;
  • Experiență în crearea de materiale didactice.

Conditii de munca:

  • Proiect cu durată estimată între 3 și 6 luni până la finalizarea completă.

Responsabilități:

  • Păstrarea structurii cursului;
  • Adaptarea exercițiilor respectându-se normele lingvistice ale limbii române.

Despre companie

SmartyKids este o rețea internațională de franciză de centre educaționale pentru copii, reprezentată prin în 11 țări, inclusiv în România, cu 120 de centre SmartyKids în peste 50 de orașe ale țării și Republica Moldova, cu 6 centre.
Centrele SmartyKids lucrează pentru dezvoltarea intelectuală a copiilor cu vârste cuprinse între 4 și 14 ani prin cursuri de aritmetică mentală, citire rapidă, educație financiară și multe altele. Compania este printre liderii din domeniul său la nivel național și internațional și a câștigat o serie de premii pentru inovație în educație.

Recenziile companiei

Evaluează compania:
0 star star star star star 0 recenzii

Contacte

Adresa postului vacant
România, București, str. Ion Câmpineanu