Publicat Recent

Cloud Engineer

Informații de bază

Salariu:
de la 30 000 MDL
Program de lucru:
Full-time
Studii:
Profesional Tehnic, Superioare
Experiență:
Entry-Level (< 2 ani), Mid-Level (2-5 ani)
Oraș:
Chișinău

Descrierea poziției vacante

Compania ITgod caută un Inginer de Cloud dedicat să se alăture echipei noastre inovative. Acest rol necesită un înalt grad de tehnică şi analize a problemelor, în tandem cu o înţelegere solidă a tehnologiilor de cloud.

Cerințele față de candidat:

  • Experiență de lucru în cloud computing (de preferat < 2>
  • Studii tehnice sau superioare
  • Cunoașterea unui limbaj de programare, precum Python, Java sau C#
  • Înțelegerea serviciilor de infrastructură și platformă ca serviciu
  • Să fie energic, isteț și receptiv la schimbare
  • Să fie capabil să lucreze într-o echipă și să contribuie la atingerea obiectivelor

Responsabilitățile candidatului:

  • Proiectarea, dezvoltarea și gestionarea infrastructurilor cloud de nivel enterprise
  • Supervizarea, întreținerea și corectarea problemelor legate de performanța cloud
  • Contribuirea la strategiile de cloud, standarde, procese și bune practici
  • Asigurarea performanței, fiabilității și securității infrastructurilor noastre de cloud

Oferta companiei:

La ITgod ne angajăm în a oferi un mediu de lucru distractiv, flexibil și dinamic, în care creativitatea și inovaţia sunt încurajate. Oferim o gamă largă de beneficii, inclusiv un salariu competitiv, oportunități de formare și dezvoltare profesională, cât și un pachet atractiv de beneficii sociale.

Procesul de depunere a candidaturii:

Vă invităm să vă depuneți CV-ul prin intermediul platformei delucru.md.

Despre companie

La Joker IT Company, ne considerăm pionieri ai inovației în domeniul IT. Cu o echipă de experți pasionați de tehnologie și inovație, ne străduim să creăm soluții digitale revoluționare care să îmbunătățească viața oamenilor și să optimizeze procesele de afaceri.

Recenziile companiei

Evaluează compania:
0 star star star star star 0 recenzii

Contacte