Publicat Recent

Asistent/a medical/a

Informații de bază

Salariu:
de la 10 000 MDL
Program de lucru:
Full-time
Studii:
Profesional Tehnic, Superioare
Experiență:
Fără Experiență, Studenți
Oraș:
Chișinău

Descrierea poziției vacante

ProspectMed caută un asistent medical dedicat și orientat către pacient, pentru ocuparea unei poziții full time în Chișinău. Rolul jobului presupune acordarea unui suport de calitate și professional echipei medicale și asigurarea unor servicii excelente de îngrijire a pacientului.

Cerințe

  • Studii superioare în domeniul medical;
  • Înclinare spre învățarea continuă și dezvoltarea profesională;
  • Abilități de comunicare eficiente, empatie și profesionalism;
  • Permis de practică valabil.

Sarcini și responsabilități

  1. Dezvoltarea și implementarea planurilor de îngrijire a pacienților;
  2. Pregătirea și administrarea medicamentelor conform prescripțiilor medicale;
  3. Coordonarea și preluarea rezultatelor analizelor;

Vă rugăm să trimiteți CV-ul dvs. prin intermediul platformei delucru.md.

Despre companie

ProspectMed este un lider în domeniul sănătății și al medicinei, angajat în furnizarea celor mai înalte standarde de îngrijire medicală și servicii de sănătate personalizate. Ne străduim să fim o forță de încredere și inovație în comunitatea noastră, oferind soluții de sănătate comprehensive și accesibile pentru toți pacienții noștri.

Recenziile companiei

Evaluează compania:
0 star star star star star 0 recenzii

Contacte