Publicat azi

Merceolog

Informații de bază

Salariu:
Negociabil
Program de lucru:
Full-time
Studii:
Gimnazial / Liceal, Profesional Tehnic, Superioare
Experiență:
Entry-Level (< 2 ani)
Oraș:
Chișinău, Ciocana, Poșta Veche

Descrierea poziției vacante

Dorim să vă oferim o șansă de a se alătura echipei noastre dinamice și pasionate în calitate de Merceolog la NANU Market!

Locație: Constructorilor 1 (cercul Visterniceni)

Regim de lucru: Full-time

Program de lucru: Luni-Vineri, [vezi telefon]08.00-18.00

Responsabilitățile:

  • Monitorizarea și optimizarea lanțului de aprovizionare;
  • Analiza cererii și ofertei;
  • Elaborarea planurilor/schemelor de expunere a marfii;
  • Analiza tendințelor pieții pe categorii de marfa;
  • Analiza concurenților pe suprafața alocata şi apariția grupelor noi de marfa pe piaţă;
  • Evaluarea tendinților pieței și dezvoltarea strategiilor pentru maximizarea vânzărilor și a profitului.

Cerințe:

  • Experiență anterioară în domeniul merceologiei, în domeniul vânzărilor;
  • Cunoașterea metodelor de analiză a pieții și cerinţilor a consumatorilor;
  • Abilități excelente de analiză și planificare;
  • Capacitatea de a lucra în echipă într-un mediu dinamic, atitudine proactiva, orientare spre rezultat;
  • Utilizator PC (cunoașterea programelor Microsoft Office, în special – Excel pe nivel avansat).

Beneficii:

  • Salariu motivant şi alte bonusuri de performanţă;
  • Reduceri la toate brandurile companiei și promoții interne pentru angajați;
  • Posibilitatea de a activa în compania, ce a devenit brand național în distribuția materialelor de construcție.

Candidații interesați sunt invitați să expedieze CV-ul la următoarea adresă e-mail: angajare@nanu.md

Compania își rezervă dreptul de a contacta pentru interviu doar persoanele selectate.

Despre companie

NANU este o companie specializată în comercializarea produselor din domeniul construcțiilor și al reparațiilor. Înființată din dorința de a oferi tuturor specialiștilor din domeniile de construcție și reparație soluții de calitate, recunoscute la nivel mondial, compania are ca obiect de activitate comerțul en-gros și en-retail cu utilaje, scule și produse consumabile pentru construcție și reparație.

Recenziile companiei

Evaluează compania:
0 star star star star star 0 recenzii

Contacte

Adresa postului vacant
Chișinău, str. Constructorilor 1