Publicat Ieri

Operator Plasma

Informații de bază

Salariu:
Negociabil
Program de lucru:
Full-time
Studii:
Fără studii
Experiență:
Fără Experiență, Entry-Level (< 2 ani)
Oraș:
Chișinău

Descrierea poziției vacante

Responsabilități principale:

  • Operarea Echipamentului de Plasmă.
  • Conducerea și controlul echipamentelor de tăiere cu plasmă pentru a efectua tăieri precise conform specificațiilor.
  • Citirea și interpretarea desenelor tehnice și a specificațiilor pentru a realiza tăieri precise și conforme cu cerințele proiectului.
  • Configurarea și ajustarea parametrilor echipamentului de plasmă în funcție de materialul prelucrat și de grosimea acestuia.
  • Monitorizarea continuă a calității tăierilor și efectuarea ajustărilor necesare pentru a asigura produse de calitate conform standardelor stabilite.
  • Realizarea operațiunilor de întreținere preventivă a echipamentelor și raportarea oricăror probleme tehnice.
  • Respectarea regulilor și procedurilor de siguranță la locul de muncă pentru a preveni accidentele și a asigura un mediu de lucru sigur.
  • Colaborarea cu colegii din echipă pentru a asigura un flux de lucru eficient și pentru a îndeplini obiectivele stabilite.

Cerințe:

  • Studii sau calificare relevantă în domeniul prelucrării metalelor.
  • Experiență anterioară în operarea echipamentelor de plasmă sau în domeniul prelucrării metalelor poate fi un avantaj.
  • Înțelegerea proceselor de tăiere cu plasmă și a materialelor prelucrate.
  • Capacitatea de a citi și interpreta desene tehnice.
  • Abilități bune de manipulare a echipamentelor și materialelor.
  • Precizie în efectuarea tăierilor și atenție la detalii pentru a asigura calitatea produselor finite.
  • Abilități bune de comunicare și colaborare în echipă.
  • Capacitatea de a se adapta la cerințe variabile și de a lucra în medii schimbătoare.

Beneficii:

  • Lucru într-o companie stabilă și în permanentă dezvoltare;
  • Salariu competitiv ;
  • Pachet social asigurat;
  • Echipament de muncă;
  • Loc de muncă amenajat;

Condiții de lucru
Programul de lucru: Ln - Vn
Candidații interesați sunt invitați să expedieze CV-ul la următoarea adresă: resurseumane@dlr.md sau să sune la numărul de telefon [vezi telefon]078770412.

Despre companie

Compania DLR Construct este prezentă din anul 2013 pe piața Republicii Moldova. Suntem pasionați de domeniu confecționării lucrărilor metalice și ne bucurăm pentru fiecare client pe care-l facem fericit cu ajutorul lucrărilor metalice pe care le executăm. În tot acest răstimp am obținut o  vastă experiență și colaborare atât cu  persoane fizice cât și juridice, de aceea suntem gata pentru orice provocare!

Recenziile companiei

Evaluează compania:
0 star star star star star 0 recenzii

Contacte

Adresa postului vacant
Chișinău, or. Vatra, str. Constructorilor 1
Pagina web:
Rețele sociale:
Încă ești în căutarea unui loc de muncă sau poate cauți angajați pentru firma ta?