Publicat Ieri

Inginer Tehnic în Industria Alimentară (Echipamente de Panificație și Patiserie)

Rodals SRL
5 star star star star star 1 recenzie
Rodals SRL

Informații de bază

Salariu:
Negociabil
Program de lucru:
Full-time
Studii:
Profesional Tehnic, Superioare
Experiență:
Entry-Level (< 2 ani), Mid-Level (2-5 ani)
Oraș:
Chișinău, Ciocana

Descrierea poziției vacante

Despre Noi:
Suntem o companie lideră în industria alimentară, specializată în furnizarea de echipamente de panificație și patiserie de calitate superioară. Cu o tradiție îndelungată și o echipă dedicată, căutăm să consolidăm echipa noastră printr-un Inginer Tehnic talentat și pasionat.

Responsabilități:

  • Efectuarea instalației, punerii în funcțiune și service-ului pentru echipamentele de panificație și patiserie.
  • Diagnosticarea și rezolvarea problemelor tehnice într-un mod eficient.
  • Consultarea clienților cu privire la specificațiile tehnice ale echipamentelor.
  • Dezvoltarea și implementarea planurilor de întreținere preventivă.
  • Colaborarea strânsă cu echipa de vânzări și clienți pentru a asigura satisfacția acestora.
  • Testarea și validarea noilor echipamente.
  • Coordonarea și controlul proceselor la service centru.

Cerințe:

  • Diplomă de studii superioare în domeniul tehnic (Inginerie Mecanică, Electrică sau asemănător).
  • Experiență anterioară în service și mentenanță a echipamentelor de panificație și patiserie.
  • Cunoștințe solide în domeniul electric, mecanic și electronic.
  • Abilități excelente de comunicare și rezolvare a problemelor.
  • Orientare către detalii și respectarea termenelor limită.
  • Capacitatea de a lucra independent și în echipă.
  • Permis de conducere categoria B și C și disponibilitate pentru deplasări.
  • Cunoașterea limbii române și ruse.
  • Cunoașterea limbii engleze la nivel mediu: scris și vorbit.

Beneficii:

  • Pachet salarial competitiv și bonusuri în funcție de performanțe.
  • Oportunități de dezvoltare profesională și avansare în cadrul companiei.
  • Mediu de lucru dinamic și stimulant.

Cum să aplicați:
Vă rugăm să trimiteți CV-ul dumneavoastră și o scurtă scrisoare de intenție la adresa de e-mail resurseumane@rodals.md sau să telefonați la numărul de telefon: [vezi telefon]078444488.

Vă mulțumim pentru interesul acordat!

Trimite CV

Despre companie

S.R.L. RODALS își începe activitatea la data de 11 martie 1998. În decursul anilor următori s-au schimbat foarte multe: atât specificul activității firmei cât și organizarea structurală a ei. Dacă la început activitatea era concentrată numai asupra mirodeniilor și a distribuției mărfurilor apoi în următorii patru ani după fondare la sortimentul mărfurilor oferite de către RODALS se mai adaugă și aditivii alimentari și produse pentru vinificație. Firma devine distribuitor oficial al combinatului de celuloză din Svetlogorsk, Bielorusia și livrează pe piața Moldovei plăci de carton filtrant produse de acest combinat. Concomitent pentru aceeași ramură a industriei se importă așa un produs ca bentonita. Tot atunci se propun fabricilor de conserve și celor de vin adezivi pentru etichete, produse de către întreprinderea științifică de producție LUX-X din Harkov, Ucraina, al căror distribuitor devenisem.

Dintre toate direcțiile alimentare se separă panificația pe care se pune un accent deosebit. În primul rând – se începe distribuția drojdiilor uscate active și a celor instant, produse de către Pak Ihracat A.S. sub marca PAKMAYA. În al doilea rând – devenim distribuitori ai firmei germane Ireks GmbH care produce premixuri și alți aditivi pentru panificație. În al treilea rând – se stabilesc legături strânse cu firmele germane MIWE Michael Wenz GmbH, DIOSNA Dierks & Söhne GmbH și FRITSCH GmbH, firmele italiene MONDIAL FORNI s.p.a., SIGMA s.r.l. produc utilaj pentru panificație și ai cărui distribuitori am devenit noi. Chiar mai mult ca atât, periodic organizăm împreună cu unele dintre firmele enumerate seminare de perfecționare pentru clienții noștri ce activează în domeniul panificației.

Începând cu anul 2015 compania RODALS și-a lărgit sortimentul de produse destinate patiseriei la general și în particular pentru cele destinate cofetăriei. Toți acești ani am participat activ la expozițiile tematice organizate la noi în republică, așa ca Food & Drinks, Shops & Restaurants, ExpoVin Moldova și putem spune că am participat destul de reușit.

După cum am menționat mai sus s-a schimbat și structura firmei – dintr-o firmă s-a transformat într-un grup de firme cu specializări variate. Deci când spunem RODALS atunci prin extindere subînțelegem și S.R.L. RODALS, și magazinul S.R.L. Rezoliteh, și stația de deservire a automobilelor MaserAuto, și restaurantul La Contessa și brutăria Poftă bună din satul Peresecina.

Viziunea companiei

Avem o echipă de profesioniști care pot propune soluții integrate complexe în domeniul activității noastre.

Viziunea noastră este integrarea virtuală cu compania clientului în căutarea activă a soluțiilor optimale în domeniul industriei alimentare.

Noi nu dorim să ne ocupăm cu problemele. Noi dorim să transformăm problemele în posibilități ale clienților noștri.

Clienții noștri obțin posibilitatea de a-și deservi mai bine clienții și devin superiori față de concurenții săi.

Misiunea companiei

Menținerea unui sistem efectiv de acordare a serviciilor clienților noștri, satisfacerea cerințelor clienților noștri, analiza necesităților clienților și propunerea soluțiilor complexe în domeniul corespunzător.

Recenziile companiei

Evaluează compania:
Irina Dumitrescu
5 star star star star star
26 Februarie 2024
Companie cu istoria bogata de 25 de ani. O recomand! Echipa prietenoasă, oficiu confortabil, salariu stabil!
0

Contacte

Adresa postului vacant
Chișinău, Ciocana, Uzinelor 19