Publicat Recent

Redactor-coordonator pentru colecția de carte: moștenire literară și istorică

Informații de bază

Salariu:
10 000 MDL
Program de lucru:
Full-time
Studii:
Superioare
Experiență:
Mid-Level (2-5 ani)
Oraș:
Chișinău, Telecentru

Descrierea poziției vacante

OFERTA EDITURII:

Salariu de bază – 10 000 lei

Premii pentru rezultatele activității anuale;
adaosuri, sporuri, premii lunare pentru contribuții personale la atingerea indicilor performanți în activitatea întreprinderii.

Indemnizatii: pentru masa de prânz - 35 lei/zi; pentru transport - 6 lei/zi; pentru servicii comunale - 250 lei/lună; pentru lucru la calculator - 150 lei/lună.

 CERINȚE:

  • Pregătire profundă în domeniul literaturii clasice și a istoriei poporului român, inclusiv a  literaturii și istoriei Basarabiei;
  • Cunoasterea temeinică a cercului de  ingrijitori și alcătuitori de  ediții critice ale operelor scriitorilor români, de autori ale lucrărilor privitor la istoria Basarabiei etc.;
  • O bună cunoaștere a limbii române (posedarea limbii engleze, franceze sau ruse – va fi un avantaj);
  • Abilităţi de redactare literară, stilizare şi corectură a textelor în limba română;
  • Abilități de scriere corectă și creativă;
  • Cunoștințe de operare: Word, Excel, PowerPoint, Internet etc.;
  • Spirit de lucru în echipă, atenție la detalii, pasiune, responsabilitate și seriozitate.

ATRIBUȚII:

  • Selectarea cercului de autori, alcătuitori şi îngrijitori de ediţii critice ale operelor scriitorilor români, de autori ale lucrărilor privitor la istoria Basarabiei, comunicarea cu ei;
  • Colaborarea cu autorii, în vederea pregătirii și perfecţionării manuscriselor;
  • Recenzarea şi evaluarea  manuscriselor sub aspect structural şi redacţional;
  • Redactarea literară, inclusiv stilizarea textelor în limba română;
  • Redactarea adnotărilor manuscriselor Bune de tipar;
  • Colaborarea cu echipa redacţională şi de design, formularea unor propuneri de prezentare grafică a manuscrisului redactat.

Persoanele interesate care corespund cerinţelor menţionate pot expedia CV-ul prin e-mail (prini_stiinta@yahoo.com) sau fax: 73 96 27. Vor fi contactate doar persoanele selectate.

Trimite CV

Despre companie

HR managerul companiei nu a reușit să completeze acest câmp, dar fii sigur, ei au o istorie super interesantă. Curând îi vom contacta și-i vom ruga să o adauge. Până atunci, vezi ofertele lor de angajare.

Recenziile companiei

Evaluează compania:
0 star star star star star 0 recenzii

Contacte

Adresa postului vacant
Chișinău, Telecentru, Str. Academiei, nr. 3
Număr de contact:
Încă ești în căutarea unui loc de muncă sau poate cauți angajați pentru firma ta?