Informații de bază

Salariu:
de la 6 700 MDL
Program de lucru:
Part-time
Studii:
Superioare
Experiență:
Studenți, Entry-Level (< 2 ani)
Oraș:
Chișinău

Descrierea poziției vacante

Sarcini:

  • Planificarea, comandarea, recepționarea, păstrarea și difuzarea medicamentelor și materialelor parafarmaceutice.
  • Evidența cantitativă și valorică separată a medicamentelor, produselor parafarmaceutice şi articolelor de uz medical.
  • Organizarea nimicirii inofensive a medicamentelor cu termen de valabilitate expirat, în conformitate cu procedura stabilită.

Regimul de muncă:

  • timp de muncă pe 0,5 salariu, durata redusă a zilei de muncă.

Responsabilități:

  • respectarea legislaţiei ce reglementează domeniul de activitate, studierea literaturii de specialitate şi înaintarea propunerilor eficiente în activitatea de serviciu;
  • îndeplinirea atribuţiilor de serviciu în strictă conformitate cu legislaţia în vigoare;
  • nedivulgarea informațiilor confidențiale și datelor cu caracter personal și medical care au fost comunicate în cadrul activității sale, conform legislației în vigoare;
  • executarea calitativă și în termenele stabilite a acțiunilor și activităților planificate;
  • corectitudinea, calitatea și termenele de elaborare și prezentare a documentelor ce decurg din activitatea desfășurată;
  • respectarea cerințelor sanitaro-igienice în farmacie;
  • evidența preparatelor medicamentoase și materialelor parafarmaceutice;
  • manifestarea atitudinii grijulii față de patrimoniului instituției;
  • respectarea și promovarea normelor de conduită.

Studii: în domeniul farmacie

Trimite CV

Despre companie

Penitenciarul nr.9-Pruncul, este un penitenciar de tip închis pentru deținerea condamnaților majori.

Recenziile companiei

Evaluează compania:
0 star star star star star 0 recenzii

Contacte

Adresa postului vacant
Chișinău, Buiucani, str. Pruncul 44