Publicat Recent

Editor Video

Informații de bază

Salariu:
de la 700 EUR
Program de lucru:
Full-time
Studii:
Profesional Tehnic, Superioare
Experiență:
Entry-Level (< 2 ani), Mid-Level (2-5 ani)

Descrierea poziției vacante

Departament: Marketing/Creație

Raportare către: Managerul de Marketing/Managerul de Creație

Scopul postului: Editorul Video va fi responsabil pentru producerea și editarea conținutului video de calitate, care să sprijine inițiativele de marketing ale agenției și ale clienților săi. Acest rol necesită o combinație de creativitate tehnică și o înțelegere solidă a strategiilor de marketing digital.

Responsabilități principale:

  • Editarea și asamblarea materialelor video înregistrate pentru a crea conținut coerent și atractiv pentru campaniile de marketing digital.
  • Colaborarea cu echipa de marketing și cu clienții pentru a înțelege cerințele specifice și a adapta conținutul video conform acestora.
  • Aplicarea tehnicilor creative de post-producție, inclusiv editarea sunetului, colorizarea și grafica.
  • Gestionarea întregului proces de post-producție, de la primirea materialelor brute până la livrarea finală.
  • Asigurarea coerenței stilistice și calitative a conținutului video cu brandul și obiectivele campaniilor.
  • Rămânerea la curent cu ultimele tendințe și tehnologii în producția video și marketing digital.

Calificări și experiență:

  • Diploma în producție video, cinematografie, media digitală sau un domeniu relevant.
  • Experiență demonstrabilă în editarea video, preferabil într-un mediu de agenție sau în producția de conținut digital.
  • Proficiență în software de editare video (ex: Adobe Premiere Pro, Final Cut Pro).
  • Experiență în lucrul cu grafica și efectele vizuale este un plus.
  • Cunoștințe de bază în operarea echipamentului de filmare.

Competențe și abilități:

  • Creativitate și inovație în crearea de conținut video.
  • Atitudine orientată către detalii și calitate.
  • Capacitatea de a respecta termenele limită și de a gestiona mai multe proiecte simultan.
  • Abilități bune de comunicare și colaborare.
  • Capacitatea de a lucra eficient sub presiune și de a adapta rapid la cerințele în schimbare.

Condiții de lucru:

  • Loc de muncă: Remote
  • Orar: Full-time cu posibilitatea alegerii intervalului
Trimite CV

Despre companie

Prin simpla noastră existență încercăm să răspundem la întrebări cu soluții, procese și cu oameni care să vă facă viața mai simplă în relația cu afacerea condusă.

Recenziile companiei

Evaluează compania:
0 star star star star star 0 recenzii

Contacte