Publicat Ieri

Internship în Content Management & SEO (Part-Time & Plătit)

Informații de bază

Salariu:
4 000 MDL
Program de lucru:
Part-time
Studii:
Superioare
Experiență:
Fără Experiență, Studenți
Oraș:
Chișinău

Descrierea poziției vacante

Suntem o agenție de Content Marketing și SEO care își ajută clienții să scoată în evidență istoria brandului lor și să câștige atenția audiențelor țintă prin strategii și campanii de content marketing cu eficiență măsurabilă.

Deschidem un Program de Internship în Content Management & SEO cu persoane ce-și doresc să acumuleze cunoștințe practice în proiecte reale. La final de internship, vei avea oportunitatea de a primi o ofertă de job în baza unei evaluări a performanțelor efectuată pe tot parcursul programului.

Programul de Internship va dura până la 3 luni, fiind unul Part-Time (4 ore pe zi) și remunerat cu 4000 lei/lună.

Ce responsabilități vei avea:

  • Colaborare și Suport: Lucrul împreună cu echipa de specialiști în marketing din cadrul companiei pentru a oferi contribuții creative în ceea ce privește campaniile de marketing digital;
  • Crearea de Conținut Scris: Scrierea de conținut publicitar, articole, conținut pentru site-uri web, campanii de social media și alte materiale de marketing;
  • Revizuire și Editare: Asigurarea acurateței și coerenței conținutului scris, optimizarea SEO a acestuia, respectând deadline-urile stabilite și cerințele specifice ale proiectelor;
  • Învățare Continuă: Studiul noilor concepte și tehnici în domeniul copywriting-ului și marketingului digital.

Care sunt cerințele poziției:

  • Studenți în Ultimul An de Studiu în domenii relevante precum Marketing, Jurnalism, Litere, Limbi Străine, etc;
  • Abilități de Comunicare și Analiză;
  • Creativitate și Atenție la Detalii;
  • Adaptabilitate și Dorință de Învățare;
  • Cunoștințe Tehnice: Experiență în utilizarea unor instrumente de editare și redactare precum Microsoft Office sau Google Docs. Cunoștințe sau dorință de a învăța platforme specifice domeniului de marketing digital.

Ce îți oferim în schimbul contribuției tale:

  • Remunerare competitivă în sumă de 4000 lei/lună pentru un internship part-time ce va dura până la 3 luni;
  • Posibilitatea de a primi Oferta de Job la finalul programului în baza indicatorilor de performanță;
  • Knowledge transfer pe tot parcursul Programului de Internship;
  • Experiență practică în proiecte din domenii diferite: mass-media, finanțe și credite, retail, crypto-marketing, etc.;
  • Oportunitatea de a învăța de la specialiști în domeniu și de a-ți dezvolta abilitățile într-un mediu de lucru creativ;
  • Oficiu într-o zonă ultracentrală a capitalei.

Dacă crezi că acest internship ți se potrivește, expediază-ne CV-ul tău la adresa hr@qomunica.md. Abia așteptăm să te cunoaștem!

Trimite CV

Despre companie

Qomunica este o agenție specializată în crearea strategiilor de SEO & Content Marketing, implementarea acestora și livrarea rezultatelor măsurabile. Dezvoltăm pentru clienții noștri campanii de conținut care generează rezultate chiar și după finalizarea lucrărilor. Practicăm doar strategii de White Hat SEO, nu promitem clienților noștri rezultate frumoase peste noapte.

Procesele din companie sunt setate în conformitate cu cele mai bune practici AGILE, iar procesul de satisfacție a clienților este strâns corelat cu îmbunătățirea constantă a skill-urilor noastre. Astfel, cu fiecare proiect implementat devenim mai buni, ceea ce ne permite să venim în fața viitorilor clienți cu o expertiză și mai bogată.

În prezent avem clienți din retail, affiliate marketing, crypto marketing, finanțe și bănci, etc. Portofoliul proiectelor Qomunica se află în faza de diversificare pronunțată, acesta fiind un mare avantaj pentru talentele care caută provocări personale și un mediu de lucru competitiv și dinamic.

Recenziile companiei

Evaluează compania:
0 star star star star star 0 recenzii

Contacte