Publicat Recent

Designer grafic

Informații de bază

Salariu:
Negociabil
Program de lucru:
Full-time
Studii:
Profesional Tehnic, Superioare
Experiență:
Entry-Level (< 2 ani)
Oraș:
Chișinău

Descrierea poziției vacante

Căutăm un designer talentat și creativ, pasionat de design și comunicare vizuală, pentru a se alătura echipei noastre dinamice de comunicare și relații publice. Dacă îți dorești să îți dezvolți abilitățile într-un mediu stimulant, unde poți contribui la crearea de materiale vizuale captivante și inovatoare pentru clienții noștri, te încurajăm să aplici la această poziție.

Responsabilități:
  • Colaborarea strânsă cu echipa de proiect și cu clienții pentru a dezvolta concepte creative și soluții de design;
  • Crearea și adaptarea de materiale grafice pentru diverse proiecte, inclusiv identitate vizuală, materiale de promovare, materiale pentru social media etc.;
  • Implementarea și adaptarea corectă a conceptelor de design în funcție de specificațiile proiectelor și cerințele clienților;
  •  Adaptarea și modificarea designului conform cerințelor și feedback-ului clienților și echipei de proiect;
  • Respectarea ghidurilor de brand și asigurarea coerenței vizuale a materialelor create;
  • Colaborarea strânsă cu departamentele interne pentru a asigura livrarea de proiecte în termen și în conformitate cu cerințele stabilite;
  • Participarea la brainstorming-uri și sesiuni de planificare pentru dezvoltarea de idei creative.
  • Lucrul cu programe de design grafic precum Adobe Photoshop, Illustrator, etc;
Cerințe:
  • Experiență anterioară în design grafic sau într-un domeniu similar (stagii, proiecte personale etc.);
  • Cunoștințe solide în utilizarea programelor de design grafic, precum Adobe Photoshop, Illustrator, InDesign sau alte instrumente relevante;
  • Abilități de creativitate și gândire conceptuală, cu capacitatea de a transforma idei în concepte vizuale.
  • Cunoașterea tendințelor și evoluției în designul grafic și animație și capacitatea de a le integra în proiectele curente.
  • Abilități de gestionare a proiectelor, cu capacitatea de a prioritiza și de a lucra eficient sub presiune.
  •  Abilități excelente de comunicare și colaborare în echipă;
  • Creativitate și atenție la detalii;
  • Capacitatea de a lucra într-un mediu rapid și în ritm alert;
  • Dorința de a învăța și de a se dezvolta în domeniul designului grafic;
  • Portofoliu cu exemple relevante de lucrări de design.

Dacă ești pasionat de design, ai o abordare creativă și vrei să te dezvolți în domeniul comunicării vizuale, te încurajăm să aplici la această poziție. Oferim un mediu de lucru plin de oportunități de învățare și dezvoltare profesională, alături de o echipă dedicată și prietenoasă.

Trimite-ne CV-ul tău actualizat și un portofoliu care să evidențieze abilitățile tale de design și creație vizuală. Așteptăm cu nerăbdare să aflăm mai multe despre tine și să discutăm despre potențiala ta contribuție la succesul nostru comun.

Despre companie

PRoimagine este o companie de comunicare și event management full-service, înființată în decembrie 2010. Ne specializăm în furnizarea de servicii complete de gestionare a proiectelor de comunicare și organizare de evenimente, acoperind toate aspectele, de la conceptul creativ până la implementare. Cu o experiență vastă în diverse industrii, suntem lideri inovatori în domeniul comunicării și gestionării evenimentelor. Oferim servicii excepționale în comunicare, gestionarea evenimentelor, producția video și dezvoltarea de conținut creativ, cu o atenție specială acordată tehnologiilor de vârf într-o evoluție constantă.

Recenziile companiei

Evaluează compania:
0 star star star star star 0 recenzii

Contacte