Publicat Recent

Inginer proiectant de produs

Informații de bază

Salariu:
Negociabil
Program de lucru:
Full-time
Studii:
Superioare
Experiență:
Studenți, Entry-Level (< 2 ani)
Oraș:
În străinătate, România

Descrierea poziției vacante

Cerințe:
    • Studii superioare în domeniul ingineriei, de preferat inginerie mecanică.
    • Cunoștinte solide operare soft proiectare 3D, de preferat Solidworks și / sau AutoCAD.
    • Cunoștințe solide de desen tehnic / proiectare.
    • Tehnic inovativ.
    • Inițiativă și capacitate de lucru autonom.
    • Abilități de organizare și de comunicare.
  • Operare PC: Outlook, Word, Excel.
Reprezintă un avantaj:
  • Experiență practică de lucru în proiectare de produs și / sau matrițe și ștanțe.
  • Experiență practică de producție într-un domeniu similar (producție aparataj electric, mase plastice, prelucrări metalice).
  • Limba engleză nivel mediu scris și vorbit.

Descrierea jobului

Descrierea jobului / Responsabilități:
  • Proiectare produse noi, revizuire produse deja existente, conform cerințelor clientului și normelor aplicabile.
  • Realizarea desenelor tehnice necesare pentru produs, subansamble, matrițe de injecție, ștanțe, SDV-uri.
  • Coordonarea realizării prototipurilor pentru certificare și a standardelor de lucru.
Beneficii:
  • Pachet salarial corect, în funcție de nivelul de experiență și de abilități.
  • Primă de vacanță anuală și bonuri de masă;
  • Contract de munca cu durată nedeterminată;
  • Posibilitatea de dezvoltare profesională în cadrul companiei;
  • Program de lucru fix, L - V, 08:00 - 16:20, cu pauză de masă.

Descrierea companiei

Suntem producători în regim OEM de aparataj electric de joasă tensiune, componente obținute prin prelucrare prin injecție a maselor plastice, cablaje și cordoane electrice, montaje electrice și electronice.

Despre companie

Suntem o companie cu sediul in Focsani, Vrancea, Romania, producători în regim OEM de aparataj electric de joasă tensiune, componente obținute prin prelucrare prin injecție a maselor plastice, cablaje și cordoane electrice, montaje electrice și electronice.

Suntem o companie fondată în 1982 sub denumirea de „Întreprinderea de Aparataj Electric pentru Instalații” și deținem o bogată experiență și moștenire culturală.

Am devenit o companie cu capital privat în 1996 și ne-am schimbat denumirea în Insta Electric SA.

Începând din noiembrie 2010 facem parte din grupul elvețian ELBET Holding AG, cu tradiție de câteva decenii în proiectarea, producția și distribuția de echipamente electrice și electrotehnice, alături de: Max Hauri AG, DISA Elektro AG și AWAG Electrotechnik AG.

Din februarie 2011 Insta Electric SA a devenit membră a Camerei de Comerț si Industrie Romano-Elvețiene.

Suntem permanent inspirați de așteptările clienților noștri în dezvoltarea și transformarea companiei și a produselor și serviciilor pe care le oferim.  Urmărim cele mai înalte standarde de calitate și lucrăm, atât prin parteneriate tradiționale, cât și prin noi contracte, cu o rețea complexa și funcțională de parteneri români, elvețieni, din alte țări membre EU și din Asia, asigurând astfel în condiții optime pentru clienții noștri soluțiile tehnice, aprovizionarea cu materii prime și materiale, serviciile,  produsele conexe și  logistică.

Recenziile companiei

Evaluează compania:
0 star star star star star 0 recenzii

Contacte