Publicat Recent

Specialist Comunicare și PR

Informații de bază

Salariu:
Negociabil
Program de lucru:
Full-time
Studii:
Superioare
Experiență:
Entry-Level (< 2 ani)
Oraș:
Chișinău

Descrierea poziției vacante

Echipa Proimagine își caută un nou coleg - specialist în comunicare și relații publice, cu un strop de experiență în acest domeniu și cu multă pasiune și dorință de dezvoltare.
Căutăm o persoană pasionată, profesionistă, capabilă să lucreze într-un mediu dinamic și provocator, dornică să-și aducă contribuție în echipă, capabilă să lucreze atât independent, cât și în echipă, orientată către soluții și rezultate.

Responsabilități:

  • Dezvoltarea și implementarea campaniilor de comunicare pentru clienți/proiecte;
  • Coordonarea activităților de comunicare ale clienților;
  • Elaborarea materialelor de comunicare, coordonarea procesul de editare și producere a acestora;
  • Editarea comunicatelor de presă și a content-ului social media;
  • Comunicarea eficientă și gestionarea relațiilor cu mass-media;
  • Identificarea instrumentelor eficiente de promovarea ale proiectelor sau companiilor;
  • Realizarea media-planurilor, coordonarea plasărilor articolelor comerciale, monitorizarea media;
  • Realizarea rapoartelor campaniei PR (per proiect, per contract etc.);
  • Participarea la ședințele de lucru cu clienții și la evenimentele acestora;
  • Asigurarea suportului din punct de vedere al comunicării în organizarea evenimentelor publice ale clienților;
  • Elaborarea conceptelor de PR & promovare pentru clienții companiei;
  • Elaborarea comunicatelor de presă, a advertorialelor, scenariilor pentru reportajele comerciale, etc;
  • Experiența în jurnalism și/sau marketing va constitui un avantaj.

Cerințe către candidați:

  • Comunicarea fluentă în limba română, rusă și engleză;
  • Utilizarea calculatorului la nivel avansat;
  • Operare cu instrumente de dezvoltare a materialelor de PR (infografice, spoturi video, newsletter etc.);
  • Experiență în gestionarea rețelelor de socializare (Facebook și Instagram);
  • Abilități de planificare și organizare;
  • Abilitatea de a se adapta rapid la diferite situații, provocări și sarcini în schimbare;
  • Creativitate și inovație;
  • Responsabilitate, punctualitate și adaptabilitate;
  • Spirit de echipă și inițiativă;
  • Bune abilități organizatorice.

Despre companie

PRoimagine este o companie de comunicare și event management full-service, înființată în decembrie 2010. Ne specializăm în furnizarea de servicii complete de gestionare a proiectelor de comunicare și organizare de evenimente, acoperind toate aspectele, de la conceptul creativ până la implementare. Cu o experiență vastă în diverse industrii, suntem lideri inovatori în domeniul comunicării și gestionării evenimentelor. Oferim servicii excepționale în comunicare, gestionarea evenimentelor, producția video și dezvoltarea de conținut creativ, cu o atenție specială acordată tehnologiilor de vârf într-o evoluție constantă.

Recenziile companiei

Evaluează compania:
0 star star star star star 0 recenzii

Contacte