Publicat Ieri

Reprezentant Principal - Vanzari Piese Tehnică Agricolă

Informații de bază

Salariu:
de la 20 000 MDL
Program de lucru:
Full-time
Studii:
Gimnazial / Liceal, Profesional Tehnic, Superioare
Experiență:
Entry-Level (< 2 ani)
Oraș:
Chișinău, Râșcani

Descrierea poziției vacante

Căutăm un vânzător de piese pentru tehnică agricolă dedicat și pasionat, care să poată oferi consultanță tehnică și să efectueze vânzarea de piese și accesorii pentru echipamente agricole. Candidatul ideal ar fi necesar să posede cunoștințe tehnice în domeniul tehnicilor agricole și abilități de vânzare și convingere.

Responsabilități:

  • Vânzări: Efectuarea vânzării de piese, accesorii și echipamente agricole către clienți într-un mod profesionist și eficient.
  • Consiliere clienți: Oferirea de consultanță tehnică clienților pentru a identifica corect piesele necesare pentru echipamentele agricole.
  • Cunoaștere produselor: Învățarea și menținerea cunoștințelor despre produsele și piesele agricole disponibile în stoc.
  • Gestionarea stocului: Monitorizarea și gestionarea stocului de piese și accesorii, asigurându-se că acestea sunt întotdeauna disponibile pentru clienți.
  • Răspuns la întrebări: Răspunderea promptă la întrebările clienților și soluționarea problemelor acestora în legătură cu piesele și echipamentele agricole.
  • Documentație: Întocmirea facturilor, a altor documente necesare pentru vânzare și gestionarea corectă a acestora.
  • Dezvoltarea relațiilor cu clienții: Crearea și menținerea relațiilor pozitive cu clienții și oferirea unui serviciu de calitate superioară.
  • Actualizarea constantă: Păstrarea cunoștințelor despre noile tehnologii în domeniul tehnicilor Agricole din companie și la general.

Cerințe:

  • Experiență: Posibil fără experiență, însă experiență anterioară în vânzări constituie un avantaj, preferabil în domeniul tehnicilor agricole.
  • Cunoștințe tehnice: Cunoștințe în domeniul tehnicilor agricole și al pieselor și accesorilor aferente, sau dorința de a le învăța în timp rapid.
  • Abilități de comunicare: Abilități excelente de comunicare și capacitate de a interacționa eficient cu clienții.
  • Orientare către client: Atitudine orientată către satisfacția clienților și abilitatea de a soluționa problemele acestora.
  • Abilități organizatorice: Abilitatea de a gestiona stocul și documentația în mod eficient.
  • Permis de conducere: Un avantaj.
  • Limbi străine: Cunoașterea obligatorie a limbii române, rusă, iar cunoașterea limbii engleză poate fi un avantaj.

Locație: Chișinău,strada Petricani 86
Program de lucru: Luni - Vineri, 8:30 - 17:30

Dacă ești plin de entuziasm și determinare, alătură-te echipei noastre și împreună vom construi viitorul agriculturii moderne!
Trimite-ne CV-ul tău la adresa de email cv@easyhr.md
Vom lua în considerare toate candidaturile și vom contacta doar persoanele selectate pentru interviu.
Abilități cheie
Excel Statistică Comunicare Lucru în echipa
Trimite CV

Beneficii

Reduceri la produsele / serviciile companiei.

Ceai / cafea / snacksuri

Zonă de recreere

Bonusuri și prime în funcție de performanță

Team - building

Cursuri de limbi străine

Traininguri

Ajutor căsătorie, naștere copil

Echilibru viață personală / profesională

Despre companie

Bine ați venit la Easy Hire Staff - agenția de recrutare modernă și inovatoare care vă poate ajuta să găsiți cei mai buni candidați pentru afacerea dvs.! Suntem o echipă dedicată de specialiști în recrutare, care oferă servicii personalizate și soluții inovatoare pentru a satisface nevoile specifice ale clienților noștri.

Recenziile companiei

Evaluează compania:
0 star star star star star 0 recenzii

Contacte

Adresa postului vacant
Chișinău, Petricani