Informații de bază

Salariu:
de la 10 000 MDL
Program de lucru:
Full-time
Studii:
Superioare
Experiență:
Entry-Level (< 2 ani)
Oraș:
Chișinău, Sîngera

Descrierea poziției vacante

Cerințe

  •  Studii superioare de specialitate: chimie;
  • Experienta intr-o pozitie similara intr-o companie similara minimum 2 ani;
  • Cunoștințe de bază și experiență practică în efectuarea analizei UV, TLC, titrimetrie, HPLC - este de dorit, va constitui un avantaj;
  • Experiență în testarea, verificarea și validarea metodelor de control al calității pentru medicamente și API;
  • Cunoașterea metodelor de statistică matematică, cunoașterea elementelor de bază a farmacopeilor de conducere. Cunoașterea cerințelor ICH pentru specificațiile API și PF, stabilitate PF ;
  • Cunostinte PC: MS Office;
  • Responsabilitate, organizare, abilități de comunicare, tendință de învățare, acuratețe.

Responsabilități:

  • Efectuarea analizelor fizico-chimice de laborator;
  • Mentinerea registrelor de lucru, precum si intocmirea documentatiei primare (protocoale, fise analitice etc.); Pregatirea echipamentelor de laborator si reactivelor pentru analize si experimente;
  • Asamblarea și prelucrarea materialelor, testarea tehnicilor;
  • Participarea la elaborarea documentației (CPM, instrucțiuni etc.)

Compania noastră îți oferă:

  • Carieră într-o companie în expansiune continuă;
  • Pachet salarial și social stimulativ;
  • Mediu de lucru dinamic; transportul și masa din partea companiei;
  • Posibilitatea de a învăța și a te dezvolta pe plan profesional.

Daca ești o persoana energică și îți dorești să lucrezi, ești îndemânatic, atent la detalii, atunci te așteptăm în echipa noastră.

Trimite CV

Despre companie

Producere farmaceutică.

Recenziile companiei

Evaluează compania:
0 star star star star star 0 recenzii

Contacte