Publicat Recent

Asistent de proiecte la organizația Mediapoint

Informații de bază

Salariu:
de la 12 000 MDL
Program de lucru:
Full-time
Studii:
Superioare
Experiență:
Studenți, Entry-Level (< 2 ani)
Oraș:
Centru, Chișinău

Descrierea poziției vacante

Descriere poziție:     Asistent de proiecte/coordonator de proiecte

Tip poziție:               Full-time

Lansat de:                 Mediapoint (www.mediapoint.md)

Data apelului:            [vezi telefon]09.08.2023

Termenul limită:         [vezi telefon]20.08.2023

Date de contact:   contact@mediapoint.md

Despre Mediapoint

Fondată în anul 2009, Mediapoint este prima organizație new media din Republica Moldova. Misiunea noastră este să inovăm procesele democratice prin implicarea cetățenilor și valorificarea potențialului tehnologic. Pe parcursul ultimilor 10 ani, Mediapoint a lansat o serie de proiecte online inovatoare și a desfășurat peste 150 de ateliere și evenimente, dintre care trei tabere de inovare socială și 18 workshop-uri regionale.  Proiectele desfășurate în ultimii ani au avut ca scop sporirea transparenței guvernamentale prin inițiative de date deschise, și implicarea cetățenilor Republica Moldova în probleme de interes public prin oferirea unor instrumente digitale de participare. Domeniile de activitate ale organizației sunt inovația socială, buna guvernare, date deschise și procese participative. Printre cele mai recente proiecte online dezvoltate de către Mediapoint se numără platformele Idno.md, Alerte.md Debates.md, Blogtop.md și altele.

Responsabilitățile asistentului de proiect:

  • Planificarea activităților aferente proiectelor în derulare;
  • Organizarea evenimentelor organizației, aspecte logistice și de coordonare;
  • Menținerea discuției cu partenerii proiectelor la nivel local și național;
  • Elaborarea rapoartelor narative;
  • Elaborarea diferitor tipuri de texte (articole pe site-ul organizației/proiectelor, anunțuri, texte pe rețele de socializare și altele);
  • Asistarea echipei Mediapoint în activitățile organizației;
  • Identificarea surselor de finanțare pentru proiectele organizației;
  • Elaborarea propunerilor de grant;
  • Asigurarea vizibilității proiectelor, planificarea și administrarea campaniilor de promovare;
  • Alte responsabilități aferente poziției.

Profilul aplicantului

  • Persoană proactivă, dedicată și responsabilă;
  • Abilități de comunicare și organizare (evenimente publice, etc.)
  • Abilități bune de scriere;
  • Cunoașterea MS Office;
  • Experiența anterioară în promovarea pe rețelele de socializare va constitui un avantaj;
  • Cunoașterea limbii engleze va constitui un avantaj.

Cerințe de aplicare

Persoanele care sunt interesate să aplice, sunt rugate să expedieze la adresa de e-mail contact@mediapoint.md, pâna pe data de 20 august 2023, următoarele documente:

  • CV actualizat;
  • Scrisoare de motivare;
  • Oferta financiară în lei moldovenești (net/lună).

Dacă aveți întrebări referitor la poziție, vă rugăm să ne scrieți la adresa de e-mail indicată mai sus. Mulțumim pentru interes!

Despre companie

Mediapoint este prima organizație new media din Republica Moldova. Fondată în 2009, misiunea Mediapoint este de a inova procesele democratice prin implicarea cetățenilor și valorificarea potențialului tehnologic. Organizația a lansat o serie de proiecte online inovatoare și a desfășurat peste 150 de ateliere și evenimente la nivel național, inclusiv trei tabere de inovare socială. Prioritățile Mediapoint pentru 2020-2030 sunt: digitalizarea interacțiunii dintre autorități și cetățeni; îmbunătățirea transparenței și accesului la informație; promovarea participării cetățenilor la procesele democratice; dezvoltarea competențelor digitale ale societății.

Recenziile companiei

Evaluează compania:
0 star star star star star 0 recenzii

Contacte