Publicat Recent

Asistentă medicală

Informații de bază

Salariu:
de la 13 000 MDL
Program de lucru:
Full-time
Studii:
Profesional Tehnic
Experiență:
Fără Experiență
Oraș:
Chișinău

Descrierea poziției vacante

Program de lucru 09:00 – 17:00 (5 zile/săptămână)

Responsabilități:

  • Prestarea serviciilor de îngrijiri paliative la domiciliu pacienților.
  • Suport acordat medicului la efectuarea vizitelor la domiciliu.

Cerințe față de candidații eligibili:

  • Studiile medicale medii de specialitate sunt obligatorii;
  • Cunoaşterea limbilor române și ruse;
  • Cunoaşterea unei limbi străine constituie un avantaj;
  • Persoană calmă, tolerantă și empatică;
  • Dorința de a învăța domeniul nou și a activa în sferă îngrijirii paliative;
  • Abilitate de comunicare cu pacienții și cu rudele lor;
  • Abilități de lucru la calculator (Microsoft Office, Internet);
  • Deținerea permisului de conducere, categoria B, constituie un avantaj.

Pachetul social și posibilitatea de creștere profesională sunt asigurați.

Trimite CV

Despre companie

Fundația ”Hospice Angelus Moldova” este o organizație non-governamentală prosperă, cu o experiență de peste 20 de ani în prestarea serviciilor de îngrijiri paliative copiilor și adulților cu maladii incurabile.

Recenziile companiei

Evaluează compania:
0 star star star star star 0 recenzii

Contacte