Publicat Recent

Asistentă medicală de familie

Informații de bază

Salariu:
Negociabil
Program de lucru:
Full-time
Studii:
Profesional Tehnic
Experiență:
Entry-Level (< 2 ani)
Oraș:
Chișinău, Ciocana

Descrierea poziției vacante

Cerințe:

  • Studii medicale

Condiții de muncă:

  • Salariu motivant;
  • Posibilitateta creșterii profesionale;
  • Instruire și dezvoltare profesională:

Responsabilități:

  • Pregătirea locului de muncă până la primirea pacienților conform graficului de lucru;
  • Realizarea evidenției a persoanelor aflate pe lista medicului de familie, starea sănătății populației deservite, participă în formarea grupelor dispanserice a pacienților;
  • Organizarea primirea medicului de familie, pregătește instrumentele, fișele medicale de ambulator a pacienților, formularele rețetelor și trimiterilor;
  • Înregistrarea pacienților în baza de date conform cerințelor în vigoare;
  • Efectuarea evaluării primare a stării bolnavului (aspect general, culoare, edeme) și efectuarea măsurilor contantelor biologice, temperatura, TA, puls, respirație, masa corporală, conform cerințelor ordinelor în vigoare;

Asteptăm CV-ul la adresele de e-mail: alina.iurie.rusu@gmail.com , hr@medfamily.md, nr. de telefon [vezi telefon]069841737

Trimite CV

Despre companie

MedFamily este compania care își dedică toate resursele pentru a asigura fiecărui client servicii medicale profesioniste la cele mai înalte standarde.

Accesul la serviciile noastre este facilitat de sistemul integrat pe care îl aplicăm: asistența medicală primară (17 medici de familie) și asistența medicală specializată de ambulator (cardiologie, reumatologie, gastrologie, endocrinologie, ginecologie, neurologie, pediatrie, neuropediatrie, oftalmologie, otorinolaringologie, ultrasonografie), staționar de zi, laborator de analize medicale. Ne angajăm să oferim servicii unice prin profesionalismul, grija și responsabilitatea personalului nostru medical, prin facilitățile moderne pe care le punem zilnic la dispoziția fiecăruia.

Recenziile companiei

Evaluează compania:
0 star star star star star 0 recenzii

Contacte