Publicat Recent

UX/UI Designer

Informații de bază

Salariu:
Negociabil
Program de lucru:
Full-time
Studii:
Profesional Tehnic
Experiență:
Entry-Level (< 2 ani)
Oraș:
Chișinău

Descrierea poziției vacante

Compania XAIRO caută UX/UI Designer!

Sarcina principală — crearea și dezvoltarea interfețelor pentru servicii și proiecte.

Responsabilități:
  • Interacțiunea cu echipa în pregătirea sarcinilor tehnice
  • Proiectarea și dezvoltarea interfețelor comode, funcționale și bine gândite pentru versiunile desktop și mobile a produselor
  • Vom fi bucuroși dacă întrunești skill-uri comunicative cu capacitatea de a vedea nevoile business-ului
  • Lucrul în legătura cu echipa: manageri de proiect, developeri și QA testeri
  • Cunoașterea limbii engleze este un avantaj

Cerințe:

  • Experiență în UX/UI design și proiecarea interfețelor minim 1 an(dacă ai obținut rezultate grozave într-un timp mai scurt, contactează-ne cât mai repede)
  • Abilități în elaborarea logisticii conținutului și a navigării pe site
  • Înțelegerea tendințelor, atenție la detalii, bunul gust
  • Design portfolio obligatoriu
  • Abilități de argumentare și apărare a deciziilor lor la diferite niveluri
  • Abilități puternice în Figma: prototipare, creare/dezvoltare sisteme de design, animație interfețe, autolayout

Condiții:

  • Angajare oficială, concediu plătit, venit stabil
  • Grafic full time (Luni-Vineri), 09:00-18:00
  • Oficiu modern dotat cu tehnică(Mac sau Windows, la alegere)
  • Buget anual pentru dezvoltare profesională (alegi cursul care îți place)
  • Participarea la activități de teambuilding, evenimente corporative
  • Posibilitatea de creștere profesională în domeniul IT
  • Ceai, cafea din contul nostru
  • Colectiv tânăr, amabil și sociabil
  • Reduceri la abonamente la Sală fitness

Welcome to our team!

Trimite CV

Despre companie

Recenziile companiei

Evaluează compania:
0 star star star star star 0 recenzii

Contacte