Publicat Recent

Jurist

Informații de bază

Salariu:
Negociabil
Program de lucru:
Full-time
Studii:
Superioare
Experiență:
Mid-Level (2-5 ani)
Oraș:
Chișinău

Descrierea poziției vacante

Suntem in cautarea unui coleg pentru pozitia de JURIST

 Responsabilități de bază:

  • Asigurarea desfăşurării activităţii societății în conformitate cu legislaţia în vigoare a RM
  • Asigurarea asistenţei juridice de specialitate în procesul de negociere şi încheierea de contracte
  • Consilierea sub aspect  juridic a departamentelor şi conducerii acestora
  • Reprezentarea intereselor societății  în raport cu organele statului, ale administraţiei publice centrale sau locale, instanţele de judecată (executori judecătoreşti), notariale, poliţie etc.
  • Participarea la derularea procedurilor judiciare și extrajudiciare
  • Verificarea procedurilor interne, a instrucțiunilor, regulamentelor și altor acte,
  • Elaborarea actelor necesare activității departamentelor companiei
  • Alte activități conform fișei de post.

Cerințe:

  • Studii juridice
  • Experiență practică în domeniul juridic de minim 3 ani
  • Cunoştinţe bune ale legislaţie
  • Utilizator încrezut PC
  • Fluență în limbile Română și Rusă
  • Capacitatea analitică și de lucru în dead-line-uri stablite
  • Cunoștințe temeinice în domeniile  dreptului civil, dreptul muncii, dreptul administrative
  • Flexibilitatea, gândirea analitică

Condiții de muncă:

  • Activitatea într-o companie cu renume şi tradiţii;
  • Salariu motivant și alte beneficii;
  • Investiţii în dezvoltarea profesională;
  • Pachet corporativ de telefonie mobilă.

Va rugam sa transmiteti CV-ul pe email: s.personal@franzeluta.md cu indicarea denumirii pozitiei "Jurist". Doar candidatii care au fost selectati in urma examinarii CV-urilor transmise vor fi invitati la interviul primar.
Telefon: [vezi telefon]069501182

Adresa: MD-2032, mun. Chişinău, str. Sarmizegetusa 30, tel. [vezi telefon]069501182

Trimite CV

Despre companie

Franzeluţa” S.A. este cel mai mare şi de încredere producător din industria de panificaţie din Republica Moldova, cu o experienţă bogată de peste 70 de ani, cu tradiţii, valori şi misiuni stabile. „Franzeluţa” S.A. este un partener social de încredere, interesat de o dezvoltare durabilă şi de prestarea serviciilor de cea mai înaltă calitate; este acel producător care ştie să surprindă prin „excelenţă”, oferind produse sigure pentru întreaga ţară. În acest sens, depunem tot efortul ca să menţinem gustul de altă dată şi să satisfacem necesităţile societăţii. Acordăm o deosebită atenţie calităţii materiei prime, întregului proces de fabricare, pentru ca produsele noastre să fie atât gustoase, cât şi sănătoase.

Recenziile companiei

Evaluează compania:
0 star star star star star 0 recenzii

Contacte