Publicat Ieri

Planificator echipaje de zbor

crown Compania VIP

Informații de bază

Salariu:
Negociabil
Program de lucru:
Full-time
Studii:
Superioare
Experiență:
Entry-Level (< 2 ani)
Oraș:
Chișinău

Descrierea poziției vacante

Compania aeriană HiSky angajează Planificator Echipaje de Zbor pentru oficiul din CHIȘINĂU

RESPONSABILITĂȚI:

  • Planificarea și programarea echipajelor de zbor în conformitate cu normele și reglementările aviatice;
  • Asigurarea unei alocații eficiente a resurselor umane pentru fiecare zbor în parte;
  • Coordonarea cu departamentul de operațiuni pentru a rezolva orice modificări ale programului
  • Asigurarea respectării tuturor reglementărilor legale și a cerințelor privind timpul de odihnă și limita maximă de ore de zbor;

CERINȚE:

  • Abilități excelente de organizare și planificare, cu atenție la detalii;
  • Cunoștințe avansate de operare a computerului și a sistemelor informatice relevante;
  • Abilități exclente de comunicare și negociere
  • Capacitatea de a lucra sub presiune și de a gestiona priorități multiple
  • Flexibilitate și disponibilitate pentru a lucra într-un mediu în schimbare și cu orar variabil.
  • Experiența anterioară în domeniul aviației va fi considerată un avantaj;
  • Studiile superioare în domeniul management, tehnic,logistică, etc vor fi considerate un avantaj

BENEFICII:

  • Oportunitatea de a face parte dintr-o companie aeriană în creștere, cu perspective de dezvoltare personală și profesională;
  • Un mediu de lucru dinamic și stimulant
  • Pachet salarial competitiv și beneficii atractive;
  • Posibilitatea de a călători și a experimenta o varietate de destinații.

Dacă sunteți o persoană pasionată de aviație, cu o abordare orientată spre detalii și o dorință de a contribui la succesul unei companii în ascensiune, vă invităm să trimiteți CV-ul actualizat la adresa jobs@hisky.aero, menționând poziția Planificator de Echipaje de Zbor în e-mail.

Despre companie

Compania aeriană HiSky a fost înființată în anul 2020 în Republica Moldova și, în scurt timp,
și-a câștigat locul în topul operatorilor aerieni din regiune. În anul 2023, HiSky a devenit cel
de-al patrulea cel mai mare operator pe aeroporturile din România, după numărul de
pasageri transportați. Compania operează o flotă de șapte aeronave Airbus, din familia A320, cu o vârstă medie de șapte ani, una dintre cele mai noi din Europa. Odată cu introducerea în operare a unei aeronave wide-body, Airbus A330-200, la sfârșitul anului 2023, flota HiSky ajunge la opt aeronave, iar compania devine singura din istorie care va efectua curse regulate long courier din Republica Moldova, și prima care lansează acest tip de curse din România, după o perioadă de mai bine de 20 de ani. HiSky operează curse regulate, cu plecare de pe cele trei baze din Chișinău, București și Cluj Napoca și de pe aeroporturile din Timișoara, Iași și Baia Mare, către 26 de destinații.
Pasagerii pot călători cu HiSky și în regim charter, cu plecare de pe mai multe aeroporturi,
compania fiind principalul furnizor de pe piața din Republica Moldova și România pentru
acest tip de servicii.

Recenziile companiei

Evaluează compania:
0 star star star star star 0 recenzii

Contacte

Adresa postului vacant
Chișinău, mun. Chișinau, iTower (bd. Dacia 58/4), MD-2026