Publicat Ieri

Psiholog/Pedagog

Informații de bază

Salariu:
de la 10 000 MDL
Program de lucru:
Full-time
Studii:
Superioare
Experiență:
Fără Experiență, Studenți, Entry-Level (< 2 ani)
Oraș:
Centru, Chișinău

Descrierea poziției vacante

Centrul nostru, specializat în lucrul cu copii cu tulburări din spectrul autist, caută un Psiholog / Pedagog dedicat și pasionat să se alăture echipei noastre.

Responsabilități:

  • Implementarea unor programe de intervenție individualizate;
  • Furnizarea de consiliere și sprijin emoțional atât copiilor, cât și familiilor acestora;
  • Colaborarea cu echipa de terapeuți pentru a dezvolta strategii și planuri de intervenție individualizate;
  • Monitorizarea progresului copiilor în cadrul programelor de intervenție;
  • Asigurarea unei comunicări eficiente și constante cu părinții;
  • Participarea activă la întâlniri de echipă și la formări profesionale continue;

Cerințe:

  • Studii superioare în Psihologie, Pedagogie sau o disciplină similară;
  • Capacitatea de a lucra în echipă și de a colabora eficient cu ceilalți specialiști implicați in procesul terapeutic;
  • Abilități excelente de comunicare și relaționare cu copiii și părinții;
  • Empatie, răbdare și dedicare în munca cu copiii;

Dacă ești pasionat(ă) de domeniul lucrului cu copiii cu nevoi speciale și dorești să aduci o schimbare pozitivă în viața lor, te invităm să ne trimiți CV-ul tău la adresa de e-mail puzzlekids.md@gmail.com.
Vom lua în considerare toate candidaturile primite și vom contacta candidații selectați pentru interviu.

Toate informațiile furnizate de candidați vor fi tratate cu confidențialitate și vor fi utilizate exclusiv în scopul procesului de selecție.

Trimite CV

Despre companie

Centrul de dezvoltare pentru copii cu autism.

Recenziile companiei

Evaluează compania:
0 star star star star star 0 recenzii

Contacte

Număr de contact:
Rețele sociale:
Încă ești în căutarea unui loc de muncă sau poate cauți angajați pentru firma ta?