Publicat Ieri

Specialist declarare vamală -Таможенный декларант

Informații de bază

Salariu:
Negociabil
Program de lucru:
Full-time
Studii:
Profesional Tehnic, Superioare
Experiență:
Entry-Level (< 2 ani)
Oraș:
Chișinău

Descrierea poziției vacante

Транспортно-экспедиторской компании Gradalogistic S.R.L. требуется ответственный, коммуникабельный и нацеленный на результат таможенный декларант.

Функциональные обязанности:

  • заполнение и подача таможенных декларации; использование товарной номенклатуры, соблюдение таможенного законодательства;
  • взаимодействие и представление имиджа компании в таможенных органах.

Требования к соискателям:

  •  опыт в работе таможенным декларантом минимум 1 год ;
  •  работа в программах Informbusiness, Asycuda World;
  •  знание товарной номенклатуры;
  •  обязательное знание выше среднего уровня государственного и русского языков.
  •  уверенный пользователь ПК;
  •  коммуникабельность, целеустремленность, ответственность, инициативность,  умение работать в команде, быстрая обучаемость.

Компания гарантирует:

  • Фиксированную часть зарплаты+премии;
  •  стабильный график работы –понедельник –пятница с 8.30 до 17.30.
  •  возможности для обучения и профессионального развития;
  •  официальное трудоустройство, полный социальный пакет и достойную оплату труда.

Compania de transport international de marfuri Gradalogistic S.R.L., este in cautarea persoanei pentru postul vacant: declarant vamal.

Responsabilitati:

  •  Perfectarea și depunerea declarațiilor vamale;
  •  Utilizarea nomenclatorului de mărfuri și respectarea legislației vamale;
  •  Interacțiunea și reprezentarea imaginii companiei în raport cu organele vamale.

Cerințe:

  •  studii superioare;
  •  cunoasterea obligatorie a limbilor romana, rusa;
  •  experienta in domeniul brokerajului vamal minim 1 an;
  •  utilizarea nomenclatorului marfurilor, tarifului vamal si altor acte normative ce tin   de  legislatia vamala;
  •  cunoasterea calculatorului la nivel de utilizator;
  • cunoasterea programului  Informbusiness, Asycuda World;
  • responsabilitate, rezistenta la stres, operativitate, disciplinare, spirit de lucru in echipa.
  • Oferim:
    Salariu fix + bonusuri;
    Un grafic de munca stabil (de la 08:30 – 17:30);
    Oportunitati de invatare si dezoltare profesionala;
    Angajare cu includerea intregului pachet social;

Trimite CV

Despre companie

Recenziile companiei

Evaluează compania:
0 star star star star star 0 recenzii

Contacte

Adresa postului vacant
Chișinău, șoseaua Muncești 29