Informații de bază

Salariu:
Negociabil
Program de lucru:
Full-time
Studii:
Medii de specialitate
Experiență:
De la 1 an
Oraș:
Chișinău

Descrierea poziției vacante

Cerințe:

  • Studii medii de specialitate absolvite;
  • Experiență într-un post similar de minimum 1 an, în cadrul unui laborator de analize medicale;
  • Cunoștințe referitoare la igienă (precauții universale, agenți biologici cu potențial patogen-infectogen și proceduri de reducere a riscurilor de contaminare) și măsuri de control asupra răspândirii agenților patogeni;
  • Cunoștințe referitoare la funcționarea unui laborator de analize medicale;
  • Cunoștințe de operare PC;
  • Capacitate analitică – stăpânirea metodelor de lucru, urmărirea și respectarea unor proceduri și instrucțiuni complexe de lucru;
  • Precizie, timp de reacție, orientare către rezolvarea problemelor;
  • Respect faţă de sine, pacienţi, colegi – integritate.

Responsabilități:

  • Preia probele biologice și verifică calitatea acestora (volumul, aspectul, etc.) înainte de executarea analizelor;
  • Pregătește corespunzător probele biologice înainte de analiză conform procedurilor
  • specifice;
  • Asigură dezinfecția și sterilizarea conform procedurilor, unde este cazul;
  • Manipulează cu atenție materialele (medii, reactivi, controale interne sau externe, etc.) și echipamentele din departament;
  • Urmărește consumurile de materiale utilizate în procesul de analiză în conformitate cu procedurile specifice;
  • Respectă cerințele standardului de acreditare, ghidurile cerute de acreditare și sistemele de managementul calității.

Dacă va regăsiți în descrierea de mai sus puteți înainta CV (obligator însoțit de o poza și cu indicarea postului dorit) și expedia la adresa de e-mail: hr@synevo.md.

Doar persoanele selectate vor fi contactate pentru interviu.

Trimite CV

Despre companie

Synevo este principalul furnizor de servicii în diagnostic de laborator în Moldova și oferă peste 2000 de tipuri de analize uzuale și avansate în toate domeniile de diagnostic clinic de laborator. Synevo Moldova administrează o rețea națională de 5 laboratoare și 28 centre de recoltare a probelor biologice și realizează peste un milion de teste anual.

Synevo Moldova este parte a grupului internațional Medicover – furnizor lider în servicii medicale și diagnostic de laborator. Înființat în 1995 ca urmare a creșterii cererii pentru servicii de îngrijire medicală de înaltă calitate în Polonia, Medicover s-a extins ulterior și în alte țări, unde răspunde aceluiași tip de nevoi.

În prezent, Medicover prestează servicii în Germania, România, Ucraina, Polonia, Moldova, Serbia, Turcia, Georgia, Bulgaria și India. Medicover furnizează o gamă largă de servicii de îngrijire medicală prin intermediul unei rețele extinse de clinici ambulatorii, spitale, unități de îngrijire de specialitate și laboratoare, din cadrul a două divizii – Servicii de Diagnostic și Servicii Medicale.

Divizia de Servicii Medicale – furnizor de îngrijire medicală integrată predominant finanțată de angajatori, care oferă planuri de beneficii ce variază de la asistența medicală primară la cea specializată și la asistență medicală în spitale. Cele mai mari și importante piețe ale acestei divizii este Polonia și România, care se manifestă printr-o dezvoltare economică rapidă în Centrul și Estul Europei.

Recenziile companiei

Evaluează compania:
0 star star star star star 0 recenzii

Contacte