Publicat Ieri

Sudor TIG

Informații de bază

Salariu:
Negociabil
Program de lucru:
Full-time
Studii:
Superioare
Experiență:
De la 2 ani
Oraș:
Bologna, Chișinău, Italia, Strășeni

Descrierea poziției vacante

Cerințele pentru postul de sudor pot include:

  • Calificare profesională: Sudorii trebuie să aibă o calificare profesională și experiență în sudură pentru a efectua această activitate. Această calificare poate fi obținută prin intermediul unei școli de sudură sau prin intermediul unor programe de formare profesională.
  • Cunoștințe tehnice: Sudorii trebuie să aibă cunoștințe tehnice solide în ceea ce privește diferitele tipuri de sudură și echipamentele necesare.
  • Atentie la detalii: Sudorii trebuie să fie atenți la detalii pentru a asigura că sudura este realizată cu precizie și că produsul final este sigur și durabil.
  • Capacitatea fizică: Sudorii trebuie să fie în formă fizică bună, deoarece sudura implică adesea ridicarea și manipularea unor obiecte grele.
  • Abilități de comunicare: Sudorii trebuie să fie capabili să comunice eficient cu colegii lor și cu alți angajați din cadrul companiei.

Responsabilitățile pentru postul de sudor pot include:

  • Citirea și interpretarea desenelor tehnice și a specificațiilor de sudură pentru a asigura că produsul finit respectă standardele de calitate.
  • Selectarea și pregătirea echipamentelor și materialelor de sudură potrivite pentru proiectul specific.
  • Ajustarea setărilor echipamentului de sudură pentru a asigura o sudură sigură și durabilă.
  • Controlul calității sudurii și verificarea acesteia după finalizare.
  • Întreținerea și repararea echipamentelor de sudură și a altor instrumente utilizate în procesul de sudură.
  • Respectarea normelor de sănătate și siguranță la locul de muncă și purtarea echipamentului de protecție corespunzător.
  • Lucrul în echipă cu ceilalți angajați pentru a asigura finalizarea proiectelor în timp util și în conformitate cu specificațiile clienților.

Despre companie

ITALPROD SRL și compania italiană TFG INTERNATIONAL SRL au o bogată experiență de activitate pe piețele Republicii Moldova, RusieiRomâniei, Israelului, Ucrainei, Bielorusiei, Azerbaidjanului, Uzbekistanului și Armeniei. Oferim servicii complexe de proiectare, furnizare, montare, deservire garantată și post-garanție a utilajelor folosite în industria băuturilor.

Din anul 2001 compania ITALPROD SRL furnizează fie utilaje separate, fie linii complexe destinate proceselor de îmbuteliere, ambalare și împachetare a produselor lichide, vâscoase și pulverulente, fie de producere proprie cât și de origine italiană.

Printre altele compania ITALPROD SRL în colaborare cu compania TFG INTERNATIONAL SRL a proiectat și ridicat parcuri de tancuri pe teritoriul câtorva fabrici din Federația Rusă, Armenia, Azerbaidjan, România și Republica Moldova.

Printre concurenți compania ITALPROD SRL se distinge prin calitatea produselor și abordarea individuală a clienților. Experiența de peste 20 de ani de activitate pe piața internațională ne permite de a anticipa cererea, de a calcula în mod corect și de a furniza produse în cantitatea necesară.

Poziția geografică a Republicii Moldova permite de a minimiza timpul și cheltuielile legate de transportarea materiei prime și a produselor finite. Oțelul inox pentru producerea cisternelor și a altor utilaje este achiziționat în Europa de la producători ca Outokumpu și Marcegaglia, accesoriile, fitingurile și feroneria de la producători italieni cu renume.

Compania ITALPROD SRL dispune de utilaje moderne și performante pentru producerea tancurilor în regim automat. Diverse aparate de sudat de la producători ca Miller, Stel, Fronius, Flex, Bosсh și alții.

Pentru utilajele furnizate compania ITALPROD SRL oferă clienților săi din Comunitatea Europeană certificate de origine Euro1, iar pentru clienți din statele CSI – certificate ST1. Aceste certificate, de regulă, scutesc Cumpărătorul de achitarea taxelor vamale, fapt ce face din ITALPROD SRL un partener și furnizor avantajos din punct de vedere economic.

Printre clienții ITALPROD SRL și TFG INTERNATIONAL SRL se numără:

       • SA «IGRYSTIY VINA» Sankt-Petersburg, Federația Rusă;
       • SA «DERBENTSKAYA VINODELYCESKAYA COMPANIA»
       • SRL «Derbentsky Zavod Igrystyh Vin»
       • SRL «MOSKOVSKY COMBINAT SHAMPANSKYH VIN» Moscova, Federația Rusă;
       • SA «RISP» Moscova, Federația Rusă;
       • SA «KAVIGRIS» Jeleznovodsk, Federația Rusă;
       • SRL «MAHACHKALINSKY VINZAVOD», Daghestan, Federația Rusă;
       • SA «DAGVINO-М», Daghestan, Federația Rusă;
       • SA «DERBENSKY KONIACHNY COMBINAT», Federația Rusă;
       • ZAO VKZ «IZBERBASHSKY», Daghestan, Federația Rusă;
       • SA «NADLIMANOIE», regiunea Krasnodar, Federația Rusă;
       • SA «MINSKIY ZAVOD VINOGRADNYH VIN», Minsk, Bielorusia;
       • «VİNAQRO» LTD Baku, Azerbaidjan;
       • «AZ-GRANATA LLC» Baku, Azerbaidjan;
       • «SRL SHARAB 2» Djalilabad, Azerbaidjan;
       • Grupul de companii «NOVY PRODUKTY» Kiev, Ucraina;
       • SA «SNEJNYNSKAYA VINODELYCHESKAYA COMPANIA» regiunea Donetsk, Ucraina;
       • SA TD «MEGAPOLIS» Zaporojye, Feodosia, Ucraina;
       • SA MARZ «Araratsky Konyachny Zavod «А.К.Z.», Ararat, Armenia;
       • SA «MAP» Armavir, Armenia;
       • SA «SHAUMEAN-VIN» Shaumean, Armenia,
       • SC «CRAMA CEPTURA» S.R.L.
       • SC VITIPOMICOLA «SAMBURESTI» S.R.L.
       • SC «CRISMI PRODIMPEX» S.R.L.
       • SC «VINTON» S.R.L.
       • SC «Dyonisos Cotesti» S.A.
       • SC «BERE AZUGA» S.R.L.

precum și numeroase companii din Republica Moldova:

       • SC «Chateau Vartely» S.R.L.
       • ÎM «VINARIA PURCARI» S.R.L.
       • ÎM «VINARIA BOSTAVAN» S.R.L
       • ÎM «FAUTOR» S.R.L.
       • SA «IMPERIAL VIN»
       • SA AGROFIRMA «CIMIŞLIA»
       • SA Combinatul de vinuri «CRICOVA»
       • SC «MAURT» SRL
       • SA «Vinaria din Vale» S.R.L.
       • SA «MIGDAL-P»
       • SC «LION-GRI» S.R.L.

Recenziile companiei

Evaluează compania:
0 star star star star star 0 recenzii

Contacte

Adresa postului vacant
Chișinău, Strada Zamfir Arbore 6, Chișinău, R. Moldova, MD-2005