Publicat Recent

Contabil(ă)

Informații de bază

Salariu:
Negociabil
Program de lucru:
Full-time
Studii:
Superioare
Experiență:
Entry-Level (< 2 ani)
Oraș:
Anenii Noi, Chișinău

Descrierea poziției vacante

Scopul funcției:

  •  Asigurarea organizării corecte a evidenței contabile în conformitate cu prevederile Legii contabilității și actelor normative ce reglementează domeniul respectiv

Cerințe:

  • studii superioare de specialitate,
  • experiență în domeniul – minim trei ani,
  • capacitatea de a învața, concetrare, atenție, analiză şi sinteză
  • realizarea sarcinilor cu respectarea termenilor limită,
  • limbi cunoscute: româna, rusă,
  • cunoştinţe înalte de operare calculator PC și cunoștințe avansate a softului specializat (1C, Excel, , aplicații informatice specifice desfaturarii activității).
  • deprinderea de a lucra cu aplicaţiile de mesagerie electronică (mesaje tehnice, apeluri vocale, video, documente, imagini şi materiale media) în mod individual şi în grupuri de utilizatori;
  • abilităţi de argumentare şi comunicare eficientă, elaborare a documentelor.

Responsabilități:

  • înregistrarea corectă și la zi a încasărilor și plăților în lei și în valută străină conform extraselor de cont în softul contabil (1-C);
  • contabilizarea operațiilor de capital, contabilitatea imobilizărilor, stocurilor, împrumuturilor și datoriilor, cheltuielilor și veniturilor
  • efectuarea operațiuni bancare (plati furnizori, plati trezoriale, etc.) și intocmrea setului de documente pentru plățile electronice, licitații;
  • monitorizarea și actualizarea informației în cadrul bugetelor aprobate
  • evidența scadentelor de plată;
  • întocmirea și prezentarea tuturor rapoartelor fiscale și statistice.

Compania oferă:

  • pachet salarial și social stimulativ;
  • transport și alimentație gratuită;
  • carieră într-o companie în plină dezvoltare;
  • mediu de lucru dinamic.

Condițiile de lucru și salariul se vor discuta în cadrul interviului
Persoanele interesate pot expedia CV-ul la adresa de e-mail: cadre@floreni.md  sau ne pot contacta la numarul de telefon: (022) 66 70 84, [vezi telefon]060576304

Trimite CV

Despre companie

Lider pe piata avicola din Republica Moldova

Recenziile companiei

Evaluează compania:
0 star star star star star 0 recenzii

Contacte

Adresa postului vacant
Chișinău, s. Floreni, Anenii Noi