Informații de bază

Salariu:
Negociabil
Program de lucru:
Full-time
Studii:
Medii
Oraș:
Chișinău

Descrierea poziției vacante

Infirmiera este persoana care ajută pacienții să-și îndeplinească activitățile de zi cu zi, care oferă îngrijire și suport medical, în caz de necesitate, adaptate la starea și necesitățile acestora.

Responsabilităţi:

  • Acordarea ajutorului în îngrijirea igienică a pacienților (spălat, ras, schimbarea lenjeriei de pat, etc)
  • Igienizarea încăperilor, saloanelor,grupurilor sanitare, etc.
  • Îndeplinirea obligaţiilor de serviciu conform fișei postului

Cerințe:

  • Abilități de comunicare respectuoasă
  • Disponibilitate de lucru pe schimburi (inclusiv în schimb de noapte)
  • Acuratețe și responsabilitate

Expediați CV-ul la adresa electronică resurse.umane.scms@ms.md">resurse.umane.scms@ms.md

sau sunaţi la numarul [vezi telefon]022-267060

Trimite CV

Despre companie

IMSP Spitalul Clinic al Ministerului Sănătății  este o instituție medico-sanitară publică de nivel terțiar, care are drept scop acordarea asistenței medicale specializate pacienților, inclusiv, veteranilor războiului din 1941-1945,  participanților la războiul din Afganistan și acțiunilor de luptă pentru independența și integritatea Republicii Moldova, bolnavilor de profil geriatric și celor care necesită reabilitare neurologică, ortopedică și cardiologică, precum și studenților instituțiilor de învățământ superior și mediu de specialitate din mun. Chișinău.

Recenziile companiei

Evaluează compania:
0 star star star star star 0 recenzii

Contacte

Adresa postului vacant
Chișinău, Puskin,51