Publicat Ieri

Specialist administrare a riscului financiar

Informații de bază

Salariu:
Negociabil
Program de lucru:
Full-time
Studii:
Superioare
Experiență:
Entry-Level (< 2 ani)
Oraș:
Chișinău

Descrierea poziției vacante

Căutăm – un coleg cu abilități analitice, responsabil, cu spirit de echipă, orientat spre rezultat!

Responsabilități:

  • Gestionarea riscurilor financiare (de lichiditate, rată a dobânzii, valutar, riscului de țară și transfer);
  • Monitorizarea permanentă a nivelului de expunere a băncii la riscurile financiare în corespundere cu apetitul de risc aprobat și reglementările prudențiale în vigoare;
  • Identificarea și investigarea cazurilor de depășire a limitelor și împuternicirilor aprobate;
  • Scenarii de evoluție a factorilor de risc.

Cerinte:

  • Studii superioare în domeniul financiar-economic/statistică;
  • Experiență de muncă minim 2 ani în poziție similară;
  • Certificarea FRM va constitui avantaj;
  • Cunoașterea fluentă a limbii romîne și ruse, engleza va constitui avantaj.
Oferim:
  • cursuri gratuite de formare și dezvoltare profesională;
  • ajutor material pentru evenimente speciale;
  • prima de performanță;
  • vineri- zi de lucru cu program de muncă redus;
  • pauză dulce cu ceai și biscuiți;
  • echipă dinamică și ambițioasă.

Persoanele interesate vor transmite CV-ul în format electronic, la adresa de e-mail hr@fincombank.com indicând funcția pentru care candidează.
*Vor fi invitate la interviu doar persoanele selectate.
**Datele cu caracter personal vor fi prelucrate de FinComBank exclusiv în scopul și procesul angajării, în conformitate cu prevederile legislației în vigoare. Aceste date nu vor fi transmise altor părți terțe fără acordul prealabil al subiectului datelor cu caracter personal.

Trimite CV

Despre companie

Recenziile companiei

Evaluează compania:
5 star star star star star 1 recenzie
Lilia Balcanu
5 star star star star star
02 Aprilie 2023
Balcanu Lilia
0

Contacte