Publicat Recent

RECRUITER

Informații de bază

Salariu:
Negociabil
Program de lucru:
Full-time
Studii:
Superioare
Experiență:
Entry-Level (< 2 ani)
Oraș:
În străinătate, România

Descrierea poziției vacante

Descrierea postului:

  • Administrarea la cel mai inalt nivel a intregului proces de recrutare :
  • deschiderea proiectelor de recrutare
  • cautarea de candidati in baza de date in functie de cerintele postului
  • Identificarea de candidati pasivi si abordarea directa a acestora
  • redactarea si postarea anunturilor de recrutare
  • selectarea CV-urilor primite in functie de profilul candidatului si cerintele postului
  • contactarea candidatilor selectati in vederea stabilirii interviurilor
  • sustinerea interviurilor pentru proiectele in derulare
  • aplicarea de teste (psihologice, psiho-aptitudinale, etc)
  • oferirea feed-back-ului pentru candidatii selectati si respinsi in cadrul proceselor desfasurate
  • elaborarea listelor scurte si colaborarea excelenta cu Hiring Manageri din holding pentru finalizarea proiectelor de recrutare
  • verificarea si analiza referintelor candidatilor alocati listelor scurte
  • pregatirea dosarelor de candidatura pentru candidatii aflati in listele scurte ale Hiring Managerii din holding
  • elaborarea si realizarea ofertelor de angajare
  • completarea zilnica a datelor despre candidati in baza de date
  • Buna logistica a procesului de recrutare - selectie (planificare, bugetare, organizare,etc)
  • Administrarea eficienta a canalelor de recrutare (web-site-ul propriu , web-site-uri externe de recrutare, ziare, reviste de specialitate, reteaua de cunostinte, retele de socializare,conferinte, targuri, etc)
  • Analiza procesului de recrutare si elaborarea de rapoarte periodice interne (catre management HR dar si catre Hiring Manageri)
  • Activitati de promovare a imaginii holdingului (participarea alaturi de echipa desemnata la diverse actiuni de recrutare ca de exemplu targurile de job-uri, conferinte, etc)
  • Dezvoltarea, mentinerea si utilizarea unei retele de contacte (atat candidati cat si Hiring Manageri din holding)
  • Monitorizarea pietei muncii locale din Republica Moldova

Cerinte:

  • Studii superioare finalizate (de preferat psihologie)
  • Experienta in recrutare de minim 1-2 ani, constituie un avantaj o experienta mai mare in recrutare
  • Cunoasterea excelenta a metodelor de recrutare si a tehnicilor de intervievare - selectie
  • Foarte bune abilitati de planificare si comunicare (orale si scrise), avand putere de convingere
  • Bune abilitati de prezentare si negociere, fiind un diplomat desavarsit
  • Cunostinte excelente utilizare PC (Word, Excel, Outlook) si internet
  • Expert in Managementul Proiectelor
  • Capacitatea de a oferi Hiring Managerilor din holding un serviciu exceptional
  • Capacitate de gestionare a cererilor provocatoare, acceptarea criticii si a feed-back-ul constructiv, fiind in acelasi timp o persoana extrem de adaptabila si flexibila
  • Capacitate de a recruta o gama diversificata de pozitii in zona industriala (holdingul are foarte multe companii cu diverse arii de acoperie in industrie)
  • Abilitatea de a gestiona corespunzator informatiile sensibile si confidentiale
  • Asimilarea rapida a informatiilor tehnice si construirea solutiilor intr-un raport optim al necesitatilor de business, operarea intr-un cadru al eventualelor constrangeri ale resurselor financiare ale holdingului
  • Persoana organizata, riguroasa, calma, responsabila, cu simtul confidentialitatii interne si externe.
  • Persoana puternica,  muncitoare, inventiva, creativa si lipsita de timiditate si prejudecati
  • Persoana cu viziune in recrutare si intelegere a business-ului pe care holdingul il desfasoara
  • Spirit de echipa
  • Disponibilitate si flexibilitate la program prelungit

 Constituie avantaje :

  • Studii superioare postuniversitare
  • Experienta in utilizarea unui soft-uri integrat de resurse umane
  • Posibilitatea de atragere individual in portofoliu pozitii in lucru/proiecte de la Hiring Managerii din holding
  • Capacitate de a recruta la nevoie la nivel national si chiar International, cu eventuala disponibilitate de deplasare
  • Experienta in recrutare management
  • Cunoasterea limbii engleza si/sau rusa

Oferta (bonusuri, beneficii):

  • Holding in plina ascensiune si dezvoltare, cu organizare corporatista
  • Mediu de lucru competitiv
  • Motivare financiara si profesionala
  • Posibilitati de dezvoltare rapida in cariera
  • Echipa tanara, entuziasta si unita
Trimite CV

Despre companie

GSP Holding este un grup diversificat de companii, un lider regional in industria de oil & gas, cu activitati in foraj si constructii offshore, shipping, inginerie, avtiatie, facilitatii onshore, logistica, catering si multe alte activitati conexe.

Astazi, GSP Holding are peste 3000  de angajati si activeaza international cu birouri de reprezentanta in multe tari

Toate activitatile grupului sunt desfasurate intr-o maniera sigura, cu responsabilitate sociala si fata de mediu.

Reputatia GSP Holding este bazata pe elemente cheie de competenta si entuziasm ale personalului, influentate pozitiv de calitatea progresiva ale serviciilor si produselor, asigurand cel mai eficient serviciu catre clientii nostrii.

Serviciile de inalta calitate cat si satisfactia clientilor sunt prioritatea noastra. Satisfacem cerintele de calitate ale clientilor cu responsabilitate si profesionalism. Lucrand in conformitate cu standardele internationale si avand control deplin al costurilor, reusim sa avem parteneriate de succes. Succesul GSP Holding inseamna succesul partenerilor nostrii.

Recenziile companiei

Evaluează compania:
0 star star star star star 0 recenzii

Contacte