Publicat Recent

Manager de categorie / Категорийный менеджер

Informații de bază

Salariu:
Negociabil
Program de lucru:
Full-time
Studii:
Superioare
Experiență:
Entry-Level (< 2 ani)
Oraș:
Chișinău

Descrierea poziției vacante

Cerințe:

  • studii superioare în medicină, farmaceutice sau bioinginerie;
  • cunoaşterea fluentă a limbilor română, rusă și engleză;
  • cunoaşterea PC la nivel de utilizator independent (Word, Excel);
  •  abilitatea de a lucra cu volume mari de informație, de a clasifica și sistematiza datele;
  • competențe analitice (studiul analitic al pieței, indicatorii financiari ai proiectelor);
  • abilități excelente de negociere.

Obligațiuni:

  • gestionarea sortimentului (analiza categoriilor și identificarea produselor competitive, analiza pieței și identificarea produselor profitabile cu scopul includerii în categorie);
  • monitorizarea și cercetarea pieței, analiza concurenților, urmărirea tendințelor cererii de piață;
  • analiza indicatorilor financiari pe categorii (planificarea sezonieră, rulaj, analiza ABC, analiza XYZ);
  • monitorizarea comenzilor și lucrul cu furnizorii, controlul termenilor de expirare a produselor.

Condiții de muncă:

  • oportunitatea de creștere profesională într-o companie stabilă și în permanentă dezvoltare;
    - regim de muncă: muncă la distanță după 1 an de lucru (la dorință);
  • salariu stabil, achitat la timp.

Persoanele interesate, sunt rugate să expedieze CV-ul la adresa: hr@farmina.md, cu specificarea postului pentru care candidează.

Требования к кандидату:

  • Высшее образование в области медицины, фармацевтики или биохимии.
  • Владение русским, румынским и английским языками.
  • Уверенный пользователь ПК: MS Office, 1C.
  • Умение работать с большими объемами информации, классифицировать и систематизировать данные.
  • Внимание к деталям.

Обязанности:

  • Формирование ассортимента: изучение спроса и ассортимента конкурентов, расчет прибыльности товаров.
  • Участие в ценообразовании: расчет наценок, прогнозирование скорости сбыта.
  • Работа с товарной матрицей.
  • Закупка и учет товарных запасов.
  • Размещение заказов и работа с поставщиками, контроль сроков годности товаров.
  • Стимулирование сбыта.

Мы предлагаем:

  • Профессиональное развитие и карьерный рост.
  • Оплачиваемая корпоративная связь.
  • Достойная заработная плата (ставка + бонус за эффективность).

Заинтересованных лиц просим выслать резюме на e-mail: hrfarmina@mail.ru, с указанием должности, на которую претендуете.

Trimite CV

Despre companie

Compania FARMINA, fondată în 1995, are ca obiect de activitate înregistrarea, importul, distribuția și promovarea produselor farmaceutice, parafarmaceutice și cosmetice. Clienții noștri sunt farmacii, spitale și supermarketuri. În 2008 compania a început să dezvolte rețeaua de farmacii FARMINA, care în prezent numără 30 de farmacii pe întreg teritoriul Moldovei, fiind unica reţea care oferă reduceri clienţilor atât la produsele cosmetice, cât și la medicamente. FARMINA este distribuitor exclusiv al PHARMACY LABORATORIES S.C., DONG-A ST, precum și deține drepturi exclusive pe teritoriul Moldovei asupra mărcilor FLORESAN ș.a. Compania FARMINA este un partener de încredere, fiind deschisă pentru noi contacte și relații de afaceri.

Recenziile companiei

Evaluează compania:
0 star star star star star 0 recenzii

Contacte