Publicat  30 Septembrie 2022
Ofertă de muncă fierbinte

Director de Vânzări

TaxReturn Chișinău Full Time 1000 EUR

Informații de bază

Salariul:
1000 EUR
Studii:
Superioare
Experiență:
de la 2 ani
Companie verificată de echipa delucru.md
Job verificat de echipa delucru.md

Descrierea poziției vacante

Cerințe:

  • Experiență în domeniul vînzărilor, lucru în echipă, elaborare și dezvoltare a planurilor de vînzări;
  • Abilități manageriale, organizatorice, strategice și avansate în comunicare;
  • Organizează, coorodonează și monitorizează aplicarea și îndeplinirea strategiei de vânzări
  • Cunoașterea fluentă a limbilor româna, rusă, engleza va constitui un avantaj
  • Cunoaşterea programelor MS Office, Excel la nivel avansat;
  • Experiența de lucru în CRM
  • Experiență în realizarea apelurilor și vânzărilor consultative;
  • Analiza săptămânală a vânzărilor pentru a atinge planul lunar
  • Luarea deciziilor în vederea îmbunătățirii rezultatelor operatorilor
  • Capacitatea de a conduce o echipă de cel puțin 10 vânzători;
  • Experiența cu softurile de vânzări: CRM-uri și alte aplicații;
  • Flexibil şi optimist, energic şi cu un aspect prezentabil;
  • Persoană energică, proactive;

Responsabilități:

  • Stabilirea și controlul calității operatorilor în lucrul cu clienții (ascultarea și evaluarea conversației  telefonice, eliminarea erorilor);
  • Evaluarea eficacității muncii angajaților call center;
  • Stabilește și urmărește îndeplinirea planurilor lunare de vânzări
  • Asigură concordanță între obiectivele de marketing cu cele de vânzări și profit
  • Lucrul cu personalul: instruire, dezvoltare profesională, calificări, pregătiri;
  • Instruirea și încadrarea  noilor angajati;
  • Conducerea unei  echipe de 10 persoane;
  • Atingerea obiectivelor stabilite de departamentul de vânzări;
  • Asistență  angajaților în negocierea si încheierea contractelor;
  • Extinderea bazei de clienți;
  • Elaborarea  propunerilor  pentru atragerea de noi clienți.
  • Identifică nevoile de instruire ale personalului din subordine și asigură formarea continuă a acestuia.

 Oferim:

  • Oportunitatea de dezvoltare a carierei într-un mediu profesionist;
  • Posibilitatea de a activa în cadrul unei companii stabile, aflate în proces de dezvoltare dinamică;
  • Un loc de muncă sigur și plăcut într-un oficiu modern,  echipat confortabil;
  • Pachet salarial motivant de 1000 euro + bonusuri de performanță;
  • Perfecţionare personală şi profesională continuă;
  • Condiţii bune de lucru într-o echipă prietenoasă;
  • Sprijin și ajutor din partea echipei;

Taxreturn - compania specializată în recuperare impozitelor din străinătate (Germania)

Foto și video

Poziții vacante active

Recenziile companiei

Evaluează compania:
0 star star star star star 0 recenzii

Contacte

Adresa sediului central
Calea Orheiului 28/1
Număr de contact:
+373 69046584
taxreturn.hr@gmail.com