Publicat Recent

Angajam bucatar pentru sezonul turistic 2022 (10.06.2022-10.09.2022)

Informații de bază

Salariu:
1 200 EUR
Program de lucru:
Part-time
Experiență:
Entry-Level (< 2 ani)
Oraș:
România, Timișoara

Descrierea poziției vacante

Cerințe: Experienta minima necesara
Condiții de muncă: se ofera cazare si masa
Responsabilități:

Principalele responsabilități pe care le vei avea ca bucătar sunt:

  • Prepararea diferitelor mâncăruri (aperitive, feluri principale, deserturi);
  • Să te asiguri că ingredientele sunt proaspete și de calitate;
  • Să cântărești și să combini ingredientele conform rețetelor;
  • Să prepari mâncărurile din meniul stabilit de chef sau de managerul localului;
  • Să coci, să fierbi, frigi sau să prăjești cărnuri și legume;
  • Să aranjezi mâncarea în farfurii și să respecți porțiile de mâncare;
  • Să te asiguri că ai tot echipamentul necesar la îndemână;
  • Să te asiguri că vesela și zona de lucru sunt curate și că sunt respectate regulile de igienă;
  • Să faci lista pentru aprovizionarea cu alimentele necesare;
  • Să coordonezi activitatea ajutorului de bucătar;
  • Să te asiguri că toate ingredientele sunt păstrate și gătite la temperatura potrivită;
  • Să te asiguri că toate echipamentele funcționează cum trebuie, cuțitele sunt ascuțite, cantitățile de ingrediente sunt suficiente, etc;
  • Să urmărești etapele de preparare a mâncărurilor;
  • Să folosești cantitățile potrivite pentru condimentarea și prepararea alimentelor;
  • Să știi cum să folosești echipamentele și ustensilele pentru gătit;
  • Să guști mâncarea și să te asiguri că are gustul potrivit;
  • Să discuți și să stabilești împreună cu chef-ul sau managerul localului meniul.
Trimite CV

Despre companie

Hotel Boutique Rocker's Inn isi are locatia intr-o zona turistica din Romania, in Parcul National Cheile Nerei Beusnita, jud. Caras Severin. Locatia are o capacitate de 17 camere si functioneaza cu circuit inchis.

Recenziile companiei

Evaluează compania:
0 star star star star star 0 recenzii

Contacte