Publicat  10 Mai 2022

Termen extins: Expert/ă pentru elaborarea raportului de evaluare a necesităților antreprenoriale ale tinerilor din regiunea Centru și a mediului de afaceri regional în cadrul proiectului Youth4Entrepreneurship

Fundația Youth Development for Innovation Toate regiunile Full Time Negociabil

Informații de bază

Salariul:
Negociabil
Full Time
Experiență:
de la 3 ani
Oraș:
Toate regiunile

Fundația Youth Development for Innovation, implementează proiectul Youth4Entrepreneurship – centru de suport în afaceri pentru tinerii antreprenori, cu scopul de a contribui la dezvoltarea mediului de afaceri din regiunea Centru și a consolida capacitățile de business ale tinerilor antreprenori din regiune să lanseze afaceri noi sau să dezvolte afacerile existente.

Proiectul este implementat în perioada iulie 2021 – decembrie 2023. În acest context Fundația Youth Development for Innovation anunță concurs pentru selectarea unui expert/ unei experte pentru pentru elaborarea raportului de evaluare a necesităților antreprenoriale ale tinerilor din regiunea Centru și a mediului de afaceri regional.

Scopul Postului: Titularul postului va identifica și evalua necesitățile antreprenoriale ale tinerilor din regiunea Centru și a mediului de afaceri regional.

Perioada de angajare: mai 2022 – iulie 2022

ATRIBUȚII ȘI RESPONSABILITĂȚI:

  • Coordonarea activităţilor de evaluare și identificare a necesităților antreprenoriale ale tinerilor din regiunea Centru și a mediului de afaceri regional în relaţie cu obiectivele propuse şi rezultatele aşteptate;
  • Elaborarea și implementarea metodologiei, sondajului și instrumentelor necesare activităților de evaluare și identificare a necesităților antreprenoriale ale tinerilor din regiunea Centru și a mediului de afaceri regional;
  • Elaborarea raportului de evaluare cu privire la necesitățile antreprenoriale ale tinerilor din regiunea Centru și a mediului de afaceri regional, care include interpretare de date cantitative și însoțite de analiză calitativă;
  • Desfășurare vizite în teritoriu în 13 raioane de implementare, sondaje și desk research;
  • Prezentarea raportului de evaluare cu privire la necesitățile antreprenoriale ale tinerilor din regiunea Centru și a mediului de afaceri regional;
  • Oferirea de date și informații pentru elaborarea materialelor de informare și instruire pentru activitățile proiectului;
  • Participarea la ședințele interne şi evenimentele publice în cadrul proiectului;
  • Executarea altor sarcini în acord cu specificul postului ocupat.

Studii: Studii superioare în următoarele domenii:  sociologie, economie, drept, , asistență socială, sau alte domenii relevante;

 Experiență profesională:

  • Experiență de cel puțin 3 ani în  coordonarea și realizarea sondaje sociologice, rapoarte, cercetări și analize pe domeniul economic, tineret, social sau alte domenii relevante,
  • Fluent/ă in limbile română și rusă,
  • Abilități excelente de utilizare a computerului (MS Office (Word, Excel), Internet),
  • Experiența de lucru în cadrul organizațiilor neguvernamentale şi/sau organizațiilor donatoare naționale/internaționale va constitui un avantaj,

Lista documentelor necesare a fi prezentate de către candidați:

  • CV-ul actualizat;
  • Oferta financiară
  • Conceptul de metodologie propusă pentru elaborarea Raportului cu privire la necesitățile antreprenoriale ale tinerilor din regiunea Centru și a mediului de afaceri regional.

Dosarul complet va fi expediat prin e-mail la adresa email: youth4entrepreneurship@gmail.com cu titlul: “Expert pentru realizarea Raportului”.

La interviu vor fi invitate doar persoanele pre-selectate.

Data limită pentru depunerea dosarelor candidaților: 17 mai 2022, 12:00 ora locală

Persoana de contact: valentinafrumosu7@gmail.com, tel: +373 068942869

Fundația Youth Development for Innovation este o organizație non-profit fondată în 2015 ca răspuns la nevoia stringentă de implicare în implementarea proiectelor educaționale dedicate dezvoltării și instruirii noii generații. De-a lungul timpului am reușit să implementăm multiple proiecte în diverse domenii, precum social, economic, IT și să oferim educație gratuită la peste 500 de tineri, care s-au înscris la programele din cadrul Fundației.

Contacte

Adresa sediului central
str. Columna 170
Număr de contact:
068942869
youth4entrepreneurship@gmail.com