Publicat  25 Februarie 2022

Manager vânzări automobile noi

Continent Chișinău Full Time Negociabil

Informații de bază

Salariul:
Negociabil
Studii:
Superioare
Experiență:
de la 3 ani

Descrierea poziției vacante

Cerințe:

  • Studii superioare: tehnice sau economice;
  • Experiență de cel puțin 3 ani într-o poziție similară;
  • Cunoștințe de operare computer: Microsoft Windows, Microsoft Office, 1C;
  • Cunoștințe în domeniul vînzărilor auto, cunoașterea mărcilor și modelelor de automobile prezente pe piața Republicii Moldova;
  • Cunoașterea tehnicilor de comunicare eficientă, cunoștințe în domeniul eticii comunicării în afaceri si organizarea si planificarea lucrului;
  • Deținerea permisului de conducere categoria „B”;
  • Cunoasterea obligatorie a limbilor română și rusă, cunoașterea limbii engleze la nivel elementar.

Oferim:

  • Angajare oficială în cîmpul muncii în cadrul unei companii stabile și de încredere;
  • Pachet social integral;
  • Salariu motivant;
  • Posibilitatea de a face parte dintr-o echipă unită si un brand international;
  • Instruire corporativa;
  • Oportunități de crestere in carieră.

Responsabilitățile postului:

  • Consultarea Clientilor pentru procurarea automobilelor noi;
  • Realizarea de test drive la solicitarea Clienților;
  • Comunicarea activă cu clienții, de la recepționarea comenzilor pentru automobile și accesorii pînă la predarea lor către proprietari, cu îndeplinirea tuturor procedurilor stabilite;
  • Perfectarea documentelor de rigoare necesare;
  • Controlul procesului de predare a automobilului si ajutor pentru inregistrarea mijlocului de transport.

E-mail: hr@continent.toyota.md

Compania ”Continent” este un dealer oficial TOYOTA în Republica Moldova din anul 1995. Oferă o gamă largă de servicii de înaltă calitate pentru vânzarea și întreținerea autoturismelor: cumpărarea în leasing sau credit, service centru, garanție și post-garanție, schimbul automobilelor prin sistemul TRADE IN etc. Este o companie stabilă, în dezvoltare dinamică pe piața moldovenească. În legătură cu extinderea personalului, deschidem posturi vacante:

Contacte

Adresa sediului central
Арборилор 17/1
lilia.hlusova@continent.toyota.md