Publicat Recent

Declarant vamal - import

Informații de bază

Salariu:
15 MDL
Program de lucru:
Full-time
Oraș:
Chișinău

Descrierea poziției vacante

Cerinte:

  • Studii superioare;
  • Experiență de lucru: de cel puțin 2 ani în domeniu;
  • Cunoașterea legislației (conoasterea codului vamal si reglimentari vamale in vigoare);
  • Cunoașterea avansată a aplicațiilor MS Office la nivel avansat (Word, Excel, PowerPoint);
  • Cunoașterea limbii române, ruse, engleza (constituie un avantaj);
  • Permis de conducere (categoria B);
  • Flexibilitate, perseverență, creativitate și ambiție;
  • Capacitatea de a lucra în echipă;
  • Capacitatea de folosire eficientă a timpului de lucru.

Responsabilități:

  • Reprezentarea companiei in relatia cu furnizorii;
  • Comunicarea cu autoritățile vamale;
  • Pregatirea declaratiilor vamale import/export/, conform procedurii stabilite de legislatia R. Moldova si obtinerea avizelor de la institutiile de stat pentru efectuarea importului;
  • Gestionarea plasării a mărfurilor la antrepozit vamal;
  • Asistarea si prezentarea marfii la vamuire;
  • Prezentarea si sustinere documentelor de insotire in vama;
  • Stocarea si evidenta documentelor aferente procesului de vamuire.

Ofertă (Bonusuri, Beneficii):

  • Pachet salarial competitiv, în funcție de performanțe;
  • Activitate interesantă si motivantă;
  • Automobil de serviciu;
  • Oficiu modern amplasat în centrul orașului Chișinău;
  • Oportunitatea de dezvoltare.

Candidații interesați să ne cunoască sunt rugați să ne transmită CV-ul la adresa de e-mail: hr@agrostoc.md">hr@agrostoc.md

* Vor fi contactate doar persoanele selectate.

Trimite CV

Despre companie

Cooperativa de Intreprinzator Agrostoc fondata in 2001 lider in piata agricola este in cautarea a celor mai buni specialisti din sectorul agricol.

Recenziile companiei

Evaluează compania:
0 star star star star star 0 recenzii

Contacte