Publicat Recent

Contabil Sef Adjunct

Informații de bază

Salariu:
10 000 MDL
Program de lucru:
Full-time
Studii:
Superioare
Experiență:
De la 2 ani
Oraș:
Chișinău

Descrierea poziției vacante

Compania SIXT rent-a-car Moldova, membră a retelei de companii din 105 tari din lume, anunță concurs pentru postul vacant de:

SIXT rent-a-car Moldova este o companie tânăra si dinamica care face parte dintr-o companie internaționala - SIXT Germany, lider international in servicii de închirieri auto si leasing operațional.

Cerinţe minime:

Studii superioare în domeniul economic, cu diploma de licenta sau masterat in Contabilitate financiara;
- Experiență în domeniu contabil de minim 1 an;
- Cunoașterea foarte buna a Standardelor Nationale de Contabilitate si a legislației fiscale;
- Cunoștințe de baza a legislației civile;
- Utilizator avansat de utilizare calculator: MS Office: Excel, Word;
- Cunoașterea 1C;
- Cunoașterea limbilor: româna, rusa, engleza - obligatoriu;
- Abilităţi de comunicare si prezentare;
- Punctualitate, disciplină si gândire analitica.

Responsabilităţi de baza:

1. Evidenta contabila a:
- mijloacelor fixe - autovehicule,
- operatiunilor de inchiriere auto pe termen scurt
- operațiunilor de leasing operational auto,
- stocurilor de piese de schimb si combustibil,
- foilor de parcurs.

2. Urmărirea încasărilor de la debitori cu tinerea evidentei contabile:

- casa in MDL, extrase bancare in MDL si valuta
3. Corespondenta cu creditorii locali si straini: furnizorii, autoritati de stat.
4. Rapoarte
5. Colaborarea cu Auditorii externi

Se oferă:
Pachet salarial atractiv, in functie de experienta si ajustat la volumul de lucru

Pentru perioada de proba (1 luna ) salariul este de 10 000 lei.

Dupa periaoda de proba - salariu creste in corelatie cu volumul activitatilor si nivel de cunostinte,
- Mediu de lucru dinamic;
- Colaborarea cu o echipă dinamică şi profesionistă.

Vă rugăm să transmiteţi CV-ul Dvs  pe
e-mail: info@sixt.md">info@sixt.md

Confidențialitatea informatiilor din CV si in urma convorbirilor.

Trimite CV

Despre companie

SIXT rent-a-car Moldova este o companie tânăra si dinamica care face parte dintr-o companie internaționala - SIXT RENT A CAR, GERMANIA, lider international in servicii de închirieri auto si leasing operațional. Cu venituri de peste miliarde de euro și o flotă de 180.000 de masini, având companii fiice în peste 115 țări din întreaga lume. Sixt este cel mai mare cumpărător flotă de BMW la nivel internațional, cu toate acestea SIXT nu este o companie de închirieri auto de lux, ci o companie cu servicii net-superioare și mașini mai bune pentru toată lumea la o valoare excepțională.

Recenziile companiei

Evaluează compania:
0 star star star star star 0 recenzii

Contacte