Publicat Recent

Consultant helpdesk pentru harta oportunităților financiare – instrument de facilitare a accesului către finanțare în cadrul proiectului Youth4Entrepreneurship

Informații de bază

Salariu:
Negociabil
Program de lucru:
Part-time
Oraș:
Chișinău

Descrierea poziției vacante

Fundația Youth Development for Innovation, implementează proiectul Youth4Entrepreneurship – centru de suport în afaceri pentru tinerii antreprenori, cu scopul de a contribui la dezvoltarea mediului de afaceri din regiunea Centru și a consolida capacitățile de business ale tinerilor antreprenori din regiune să lanseze afaceri noi sau să dezvolte afacerile existente.

Proiectul este implementat în perioada iulie 2021 – decembrie 2023. În acest context Fundația Youth Development for Innovation anunță concurs pentru selectarea unui consultant helpdesk pentru harta oportunităților financiare – instrument de facilitare a accesului către finanțare.

Scopul Postului: Titularul postului va oferi consultanță în cadrul platformei online – Harta oportunităților financiare - destinată facilitării accesului către finanțare și facilitării accesului tinerilor antreprenori la investitori.

Perioada de angajare: ianuarie 2022 – decembrie 2022

ATRIBUȚII ȘI RESPONSABILITĂȚI:

<!-- [if !supportLists]-->·        <!--[endif]-->Coordonarea activităţilor de consultanță  în cadrul hărții oportunităților financiare cu obiectivele propuse şi rezultatele aşteptate;

<!-- [if !supportLists]-->·        <!--[endif]-->Completarea hărții oportunităților financiare cu investitori, parteneri, oportunități și alte informații relevante;

<!-- [if !supportLists]-->·        <!--[endif]-->Realizarea ghidării în utilizarea hărții oportunităților financiare pentru beneficiari;

<!-- [if !supportLists]-->·        <!--[endif]-->Oferirea suportului privind modul de obținere a fondurilor și recomandări prin intermediul unui chat dedicat online;

<!-- [if !supportLists]-->·        <!--[endif]-->Realizarea a 1008 de ore de consultanță în cadrul hărții oportunităților financiare;

<!-- [if !supportLists]-->·        <!--[endif]-->Oferirea de date și informații pentru elaborarea materialelor de informare și instruire pentru activitățile proiectului;

<!-- [if !supportLists]-->·        <!--[endif]-->Pregătirea rapoartelor de realizare a orelor de consultanță și recomandărilor de îmbunătățire a platformei;

<!-- [if !supportLists]-->·        <!--[endif]-->Participarea la ședințele interne şi evenimentele publice în cadrul proiectului;

<!-- [if !supportLists]-->·        <!--[endif]-->Executarea altor sarcini în acord cu specificul postului ocupat.

Studii: Studii superioare în următoarele domenii:  management, economie, relații internaționale, alte domenii relevante.

 Experiență profesională:

  • Experiență de cel puțin 3 ani în managementul sau atragerea de proiecte;
  • Fluent/ă in limbile română și rusă;
  • Abilități excelente de utilizare a computerului (MS Office (Word, Excel), Internet;
  • Experiența de lucru în cadrul organizațiilor neguvernamentale şi/sau organizațiilor donatoare naționale/internaționale va constitui un avantaj.

Lista documentelor necesare a fi prezentate de către candidați:

  • CV-ul actualizat;
  • Oferta financiară.

Dosarul complet va fi expediat prin e-mail la adresa email: youth4entrepreneurship@gmail.com cu titlul: “Anunț selectare specialist hepdesk Hartă”.

La interviu vor fi invitate doar persoanele pre-selectate.

Data limită pentru depunerea dosarelor candidaților: 29 octombrie 2021, 12:00 ora locală

Persoana de contact: valentinafrumosu7@gmail.com">valentinafrumosu7@gmail.com, tel: +[vezi telefon]373 068942869

Trimite CV

Despre companie

Fundația Youth Development for Innovation este o organizație non-profit fondată în 2015 ca răspuns la nevoia stringentă de implicare în implementarea proiectelor educaționale dedicate dezvoltării și instruirii noii generații. De-a lungul timpului am reușit să implementăm multiple proiecte în diverse domenii, precum social, economic, IT și să oferim educație gratuită la peste 500 de tineri, care s-au înscris la programele din cadrul Fundației.

Recenziile companiei

Evaluează compania:
0 star star star star star 0 recenzii

Contacte