Publicat Recent

Reprezentant Vânzări

Informații de bază

Salariu:
Negociabil
Program de lucru:
Full-time
Experiență:
Mid-Level (2-5 ani)
Oraș:
Chișinău

Descrierea poziției vacante

SC Bistromar La Timona SRL - unul dintre cei mai mari importatori si distribuitori de peste si fructe de mare din Romania, intentioneaza sa se extinda si pe piata din Republica Moldova, iar pentru aceasta se afla in cautarea unui reprezentant la Chisinau, care sa medieze procesele comerciale.

Candidatul ar trebui sa indeplineasca urmatoarele cerinte:

  • Studii superioare finalizate, de preferat studii economice, comerciale sau industrie alimentara;
  • Cunostinte de gestiune si contabilitate primara;
  • Bune cunostinte de operare PC;
  • Experienta in comertul cu produse alimentare, retail si HoReCa - minim 3 ani ( avantaj - experienta in comertul cu peste si fructe de mare);
  • Disponibilitatea de a calatori in Romania si in teritoriu Rep. Moldova;
  • Persoana organizata, perspicace, flexibila cu excelente abilitati de comunicare si negociere;
  • Permis cat. B;
  • Recomandari de la angajatori/colaboratori.

Responsabilități:

  • Va organiza un spatiu de depozitare;
  • Va face receptia marfii;
  • Va dezvolta un portofoliu de clienti si va efectua vizite regulate la clienti, stabilind si mentinand o legatura cu acestia si oferindu-le informatii cu privire la produsele sau serviciile companiei;
  • Va monitoriza si gestiona comenzile pe intreg fluxul operational pana la livrare;
  • Va fi responsabil de incasarea contravalorii pentru produsele vandute;
  • Va analiza tendintele pietei si va propune planuri de actiune in vederea maximizarii si protejarii profitabilitatii;
  • Intocmeste rapoarte de vanzari/incasari sau alte rapoarte privind realizarea obiectivelor planificate.

Beneficii:

  • Salariu fix;
  • Bonus pentru performanta;
  • Autoturism de serviciu.

Trimite CV

Despre companie

SC BISTROMAR LA TIMONA SRL - unul dintre dintre cei mai mari importatori si distribuitori de peste si fructe de mare din Romania, intentioneaza sa se extinda si pe piata din Republica Moldova.

Societate activeaza sub brandul Alfredo Seafood

CAEN - 1020

Recenziile companiei

Evaluează compania:
0 star star star star star 0 recenzii

Contacte