Опубликовано вчера

Contabil / Ofițer Financiar

Основная информация

Зарплата:
от 12 000 MDL
Вид занятости:
Part-time
Oпыт:
Entry-Level (< 2 лет), Mid-Level (2-5 лет)
Город:
Кишинёв, Центр

Описание вакансии

Peace Winds Japan (PW) este o organizație non-guvernamentală (ONG) japoneză dedicată sprijinirii persoanelor aflate în dificultate și amenințate de conflicte, sărăcie sau alte tulburări. Cu sediul în Japonia, PW este în prezent operațional în multe părți ale lumii.

Puteți găsi informații complete despre PW aici: https://peace-winds.org/en/about.html

De la escaladarea agresiunii de către forțele ruse din 24 februarie 2022, Organizația a oferit asistență umanitară refugiatilor ucraineni din Moldova, precum și persoanelor strămutate intern și persoanelor aflate în nevoie din Ucraina, care acoperă sectoarele Sănătate, Protecție, Alimentație, NFI și MHPSS.

Responsabilități:

  • Studii superioare în economie (de preferință contabilitate/finanțe)
  • Experiență în domeniul contabil cca 3 ani, lucrul domeniul financiar al ONG-urilor va fi un avantaj)
  • Îndeplinirea prevederilor legislației fiscale, contabile .
  • Elaborarea și prezentarea la timp a rapoartelor fiscale, financiare pe impozite, contribuții de stat obligatorii, taxe, inclusiv prezentarea situațiilor financiare pentru perioada de gestiune.
  • Cunoașterea și aplicarea principiilor de lucru în cazul contabilității mijloacelor cu destinație specială conform legislației .
  • Efectuarea la solicitare a plăților prin intermediul sistemului internet banking.
  • Menținerea dosarelor cu documente contabile primare.
  • Înregistrarea operațiunilor bancare și a documentelor contabile conform cerințelor fondatorului.
  • Inregistrarea facturilor primite de la furnizori
  • Inregistrarea operațiunilor bancare inclusiv contabilizarea mijloacelor financiare în valută străină.
  • Contabilizarea mijloacelor fixe, OMVSD, stocuri, calculul amortizării, darea în exploatare, casarea acestora pe măsura utilizării.
  • Calculul salariului angajaților și altor plăți efectuate de angajator(concedii anuale, concedii de boală, premii etc.)
  • Cunoașterea principiilor de lucru a HR va fi un avantaj.
  • Cunoasterea sistemului E-factura
  • Capacitatea de a vorbi, înțelege și scrie fluent în limba rusă, engleza.

Regimul de lucru

  • 3 zile în săptămână, de la 09.00 la 15.00

Solicitanții trebuie să trimită Curriculum Vitae (CV) prin e-mail mai jos, indicând postul vacant în subiectul e-mailului.

pwj.moldova@gmail.com

Termenul limită de aplicare este la 17 Mai 2024, ora 17:00.

După evaluarea CV-ului, solicitanții selectați vor fi invitați la un interviu.

*Cheltuielile de călătorie pentru interviu sunt responsabilitatea solicitantului.

О компании

Peace Winds Japan (PWJ; https://peace-winds.org/en/) is a non-governmental humanitarian organization dedicated to the support of people in distress and threatened by conflict, poverty, or other turmoil. PWJ is currently implementing various humanitarian programs inside Ukraine as well as in Moldova to assist the Ukrainian refugees in Moldova covering Health, Food security and Education.

Отзывы о компании

Оцените компанию:
0 star star star star star 0 отзывов

Контакты

Адрес вакансии
Кишинёв, Центр, str. Mitropolit Varlaam 69
Эл. почта:
Веб-сайт:

Похожие вакансии

Вы все еще ищете работу или ищете сотрудников для своего бизнеса?