Опубликовано вчера

Medic generalist la Intersos

Основная информация

Зарплата:
Договорная
Вид занятости:
Full-time, Гибкий график
Oпыт:
Mid-Level (2-5 лет)
Город:
Кишинёв

Описание вакансии

Poziția: Medic generalist

Contractul de scurta durata până la [показать номер]30.06.2024 cu prelungirea

Contractul individual de muncă cu norma deplină (40 ore/săptămână)

Locașia de activitate - deplasări prin Moldova

Nivel Salarial: 38 774,00 MDL

Deadline pentru aplicare: [показать номер]16.05.2024, ora - 18.00.

Scopul principal

Acordarea de asistență medicală ambulatorie și/sau spitalicească pacienților/beneficiarilor în conformitate cu cunoștințele medicale adaptate și actualizate, strategia INTERSOS, valorile și standardele universale de igienă, în vederea îmbunătățirii stării de sănătate a pacienților/beneficiarilor

Sarcini

  • Aplicarea cunoștințelor și abilităților medicale pentru a diagnostica și preveni. Efectuează consultații în regim de internare și ambulatoriu, prescriind tratamentul necesar cu respectarea protocoalelor
  • Menține pacientul și/sau familia acestuia la curent cu boala și oferă explicații adecvate despre tratamentul ce urmează să urmeze, verificând dacă a fost înțeles
  • Controlarea și verificarea distribuirii raționale a medicamentelor și a echipamentelor aflate în responsabilitatea sa și se îngrijește de calitatea, dezinfecția și sterilizarea materialelor medicale. Să asigure respectarea generală a normelor de igienă permanentă. Răspunde de analiza consumurilor săptămânale/lunare și a comenzilor medicale.
  • Pariciparea la colectarea, transmiterea și analiza datelor epidemiologice, verificarea calității acestora și informarea șefului ierarhic despre orice problemă sau complicație a bolii pacientului, eroare medicală
  • Monitorizarea bunei funcționări a secției, echipamentelor sau materialelor
  • Asigurarea formării continue a echipei multidisciplinare medicale/paramedicale în vederea optimizării calității asistenței medicale
  • Desfășurarea funcției de team leader al echipei medicale aflate în responsabilitatea sa directă, în conformitate cu politicile și procedurile INTERSOS. Organizarea și programarea turelor și a rotațiilor, supravegherea performanțelor echipei și a calității activităților din cadrul proiectului medical și informarea managerului direct cu privire la orice problemă relevantă din cadrul echipei aflate sub supravegherea
  • Se asigură că confidențialitatea profesională este respectată între toți membrii echipei sale
  • Colaborarea cu departamentul de programe, logistică și resurse umane, la cerere
  • Orice sarcini suplimentare legate de funcție, delegate de către supervizorul ierarhic/tehnic.

Cerințe

  • Diplomă de doctor în medicină
  • Experiență de lucru de minimum 1 an ca medic clinician. Experiență de dorit în medicina tropicală sau post-înregistrare în sănătate publică, obstetrică și ginecologie, pediatrie, boli infecțioase, medicină generală, medicină de familie sau chirurgie minoră.
  • Limba romană și rusă - fluent, engleză la nivel de comunicare - de dorit
  • Cunoștințe de operare pe calculator esențiale (word, excel și internet)
  • Muncă în echipă și cooperare
  • Flexibilitate comportamentală
  • Angajament față de principiile INTERSOS

INTERSOS se angajează să realizeze diversitatea forței de muncă în ceea ce privește genul, naționalitatea și cultura. Persoanele din grupurile minoritare, grupurile indigene și persoanele cu dizabilități sunt încurajate în egală măsură să candideze.

Candidații interesați sunt invitați să aplice CV-ul cu Scrisoare de intenție pe recruitment.moldova@intersos.org.

Prin aplicarea CV-ului, dați acord cu prelucrarea datelor dumneavoastră cu caracter personal.

Преимущества

Tренинги

Частное медицинское страхование

Гибкий рабочий график

Wellbeing packages

О компании

INTERSOS este o organizație umanitară aflată în prima linie în situații de urgență, care oferă asistență victimelor conflictelor armate și dezastrelor naturale, cu o atenție deosebită protecției celor mai vulnerabile persoane.

INTERSOS is a humanitarian organisation on the front-line of emergencies, bringing assistance to victims of armed conflicts, natural disasters and extreme exclusion with particular attention to the protection of the most vulnerable people.

Отзывы о компании

Оцените компанию:
0 star star star star star 0 отзывов

Контакты

Веб-сайт:
Социальные сети:

Похожие вакансии

Вы все еще ищете работу или ищете сотрудников для своего бизнеса?