Опубликовано вчера

Coordonator de Voluntari

Основная информация

Зарплата:
Договорная
Вид занятости:
Full-time
Образование:
Высшее
Oпыт:
Entry-Level (< 2 лет)
Город:
Кишинёв

Описание вакансии

Diaconia anunţă concurs de angajare în funcţia de Coordonator de Voluntari

Atribuţii şi competenţe:

  • Coordonarea, gestionarea şi raportarea unui proiect;
  • Coordonarea, selecţia voluntarilor – Recrutarea voluntarilor şi completarea dosarelor voluntarilor conform legislaţiei în domeniu;
  • Stabilirea şi gestionarea relaţiilor deja existente ale organizaţiei cu instituţiile partenere în ceea ce priveşte practica şi voluntariatul;
  • Planificarea şi gestionarea programelor educaţionale;
  • Planificarea şi organizarea întâlnirilor cu voluntarii;
  • Chestionarea şi evaluarea periodică ale voluntarilor;
  • Orientare şi training (Planificarea, organizarea şi desfăşurarea trainingurilor pentru voluntari);
  • Supervizare;
  • Gestionarea şi raportarea (va contabiliza lunar activitatea voluntarilor: nume, ore de voluntariat şi activităţile în care au fost implicaţi);

Cerinţele postului:

  • Studii superioare;
  • Experienţa în educaţia non-formală;
  • Bune abilităţi manageriale;
  • Abilităţi de relaţionare interpersonală;
  • Entuziasm şi energie;
  • Bune deprinderi de analiză a sarcinilor, deoarece munca trebuie divizată în sarcini suficient de mici pentru a fi distribuite voluntarilor;
  • Bune abilităţi de comunicare;
  • Abilitatea de a vorbi liber şi de a face prezentări in public într-un mod degajat;
  • Bune deprinderi de a gestiona şi de a lucra cu detaliile (de genul ajustării orarelor de lucru neregulate ale voluntarilor etc.);
  • Deschidere spre a prelua şi a adapta idei noi din alte contexte la nevoile speciale ale organizaţiei.

Persoanele interesate sunt invitate să depună CV-ul la următoarea adresă: office@diaconia.md.

La interviu vor fi invitate persoanele selectate în baza CV-ului.

Pentru informaţii suplimentare vă puteţi adresa la sediul Misiunii Sociale „Diaconia”: or. Chişinău, str. Criuleni 22, sau ne puteţi contacta la tel: [показать номер]022 46 32 28 între orele 9:00 – 17:00, de luni până vineri.

О компании

Diaconia dezvoltă modele de intervenție socială bazându-se pe abordarea omului ca și chip și asemanarea lui Dumnezeu într-o relație de împărtășire și încredere cu partenerii sociali.

„Diaconia” este structura socială a Mitropoliei Basarabiei care activează pe întreg teritoriul Republicii Moldova din anul 2001.

Отзывы о компании

Оцените компанию:
0 star star star star star 0 отзывов

Контакты

Адрес вакансии
Кишинёв, str. Criuleni 22
Эл. почта:
Веб-сайт:
Социальные сети:

Похожие вакансии

Вы все еще ищете работу или ищете сотрудников для своего бизнеса?